Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Oslo łagodzi obostrzenia: liczba nowych zakażeń koronawirusem zmniejszyła się o połowę

Emil Bogumił

03 lutego 2021 10:42

Udostępnij
na Facebooku

Władze Oslo nie chcą dopuścić do rozprzestrzeniania się brytyjskiej mutacji koronawirusa. Fot. Pixabay

Władze Oslo zdecydowały się złagodzić obowiązujące w mieście restrykcje. Zmiany dotkną przede wszystkim edukacji, gastronomii oraz sportu dla najmłodszych. O liberalizacji przepisów poinformowano pierwszego lutego na konferencji prasowej. Nowy reżim sanitarny obowiązuje od środy, trzeciego lutego.
Reklama
Złagodzenie przepisów funkcjonujących w stolicy związane jest ze znacznym spadkiem nowych zakażeń koronawirusem. – Poziom infekcji w Oslo zmniejszył się od początku stycznia o połowę. Nie uwzględniając przerwy świątecznej, tak dobrej sytuacji nie było od października. Stabilna sytuacja epidemiczna, w połączeniu ze środkami ograniczającymi napływ zakażonych z zagranicy, pozwalają nam złagodzić restrykcje  – przyznał na konferencji prasowej burmistrz Raymond Johansen.

Zmiany odczują przede wszystkim najmłodsi

Liberalizacja restrykcji wiąże się m.in. z przywróceniem nauczania stacjonarnego w szkołach podstawowych oraz średnich. Zajęcia sportowe oraz pływackie organizowane dla osób do 15 roku życia mogą odbywać się zarówno w pomieszczeniach, jak i świeżym powietrzu. Młodzież pomiędzy 15 a 20 rokiem życia będzie mogła ćwiczyć jedynie na zewnątrz. Oslo zdecydowało się na ponowne otwarcie bibliotek, pubów oraz restauracji. Klienci mogą od trzeciego lutego powrócić do sklepów. Zamknięte pozostaną galerie handlowe, za wyjątkiem marketów z artykułami spożywczymi, aptek oraz Vinmonopolet.

Szczególne restrykcje obowiązują w Oslo od dziewiątego listopada 2020 roku. Zostały zaostrzone, kiedy w stolicy i okolicznych gminach wykryto brytyjską mutację koronawirusa. Jeśli sytuacja nie pogorszy się, władze miasta dopuszczają kolejną liberalizację obostrzeń. W pierwszej kolejności zmiany miałyby ponownie dotyczyć młodzieży.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram