Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Od poniedziałku zmiany: obowiązkowe testy na covid-19 tylko na granicy

Natalia Szitenhelm

16 stycznia 2021 13:22

Udostępnij
na Facebooku
7

Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku MN

W komunikacie prasowym z 16 stycznia rząd informuje, że od 18 stycznia od godz. 17 osoby, które przybyły do Norwegii z obszarów objętych kwarantanną, testowi będą musiały poddać się tylko na granicy.
Reklama
- Norwegia ma jeden z najbardziej rygorystycznych obostrzeń dotyczących wjazdu i testów w Europie, a teraz jeszcze bardziej je zaostrzamy, aby ograniczyć import infekcji. Osoby, które bez uzasadnionego powodu nie poddadzą się testom, mogą zostać ukarane grzywną i muszą spędzić kwarantannę w hotelach kwarantanny - mówi minister zdrowia Bent Høie, cytowany w komunikacie.

Od poniedziałku od godz 17 osoby z tzw. państw czerwonych, w tym z Polski, muszą poddać się testowi na granicy po przybyciu na terytorium Norwegii. Nie można już wykonywać testu w ciągu 24 godz. od przybycia.

Stacje testowe funkcjonują na 28 z 38 przejść granicznych. W przypadku 10 przejść granicznych, które obecnie nie mają stacji testowej, sześć z nich będzie zamkniętych: Neiden/Sør-Varanger, lotnisko Narvik Evenes, Sandvika/Ådalsvollen, lotnisko Kristiansund Kvernberget, lotnisko Molde Årø, Linna/Åsnes. Na czterech granicznych stacjach testowania, gdzie nie ma odpowiedniej wydajności testowej, przeprowadzanie testów będzie ograniczone. Dotyczy to stacji granicznych: Tana, Karasjok, Kautokeino i Røros.

Jak informuje rząd, jeśli chodzi o przejście w Svinesund  minie jeszcze kilka dni, zanim wydajność testowa będzie wystarczająco dobra, aby wszyscy podróżni mogli poddać się tam testom. W związku z tym władze ustanowiły czasowy wyjątek, który stanowi, że osoby mające stałe miejsce zamieszkania w Norwegii mogą jak najszybciej wykonać test w innym miejscu niż na przejściu granicznym i nie później niż w ciągu 24 godzin, jeżeli czas oczekiwania na test na przejściu granicznym przekracza 1 godzinę. Ten wyjątek zostanie zniesiony, gdy tylko wydajność testów w Svinesund będzie wystarczająco dobra.

Nadal trzeba posiadać negatywny wynik testu na covid-19!

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Marek Nowak

17-01-2021 22:44

Marcin Lesiak komunikat jest jasny " wszystkie osoby przybywające ze strefy czerwonej " !!!!! znaczy wszystkie. Pozdrawiam

Xx1

17-01-2021 13:18

Dziś by znaleźć rzetelne informacje to chyba tylko Facebook pozostaje. Ostatnio na wp pisali „zaginął tuż przed świetami a znaleźli go 2 grudnia”. I jak traktować takie źródła poważnie, chyba ze podróże w czasie już są możliwe?

Marcin Lesiak

17-01-2021 13:17

Jeżeli ktoś przeszedł covid19 i ma test pozytywny minimum 2 tyg. nie musi robić testu i nie ma kwarantanny tak było do piątku tj,15.01.2021
Pani w budce ogląda test pozytywny w j. angielskim oczywiście i informuje że nie ma kwarantanny oraz testów i można iść dalej

Jarek --elinski

17-01-2021 12:51

napisane jest że od poniedziałku 18 styczen.

Zbigniew Lelinski

17-01-2021 09:22

To nie prawda wczoraj przyleciałem i są wymagane testy trzeba się zajerestrować jako podrużujący i kerują na testy na lotnisku a tych którzy nie mieli ważnych testów kierowali do osobnego pokoju

Sojer

17-01-2021 09:03

Witam jestem ciekaw jak ja już przeszedłem COVID-19 w Norwegi czy tez będę musiał robić ten test mi się wydaje ze nie

Maciej Zawadzki

17-01-2021 06:09

Chyba musicie napisać ten artykuł jeszcze raz. Większość ludzi których spotkałem już się cieszy że nie potrzeba robić testów w kraju 72h przed przekroczeniem granicy..

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram