Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Od dziś nie trzeba wychodzić z domu, by wysłać list. Posten Norge wprowadza nowe rozwiązania Aktualności
Paulina Cirocka 16 kwietnia 2018
11:03

Od dziś nie trzeba wychodzić z domu, by wysłać list. Posten Norge wprowadza nowe rozwiązania

Skomentuj
Projekt był testowany już latem 2017 roku pixabay.com / CC0 Public Domain
Od 16 kwietnia oficjalnie ruszył projekt digitalt frimerke i sende fra eggen postkasse, który umożliwia mieszkańcom Norwegii zakup znaczka pocztowego online, a następnie przesyłanie listów i paczek poprzez własną skrzynkę pocztową, bez konieczności chodzenia na pocztę.

Szybciej, lepiej, nowocześniej

Znaczki pocztowe kupuje się online poprzez dedykowaną stronę internetową. Otrzymany kod zapisujemy w prawym górnym rogu koperty, następnie wrzucamy zaadresowany list lub paczkę do swojej skrzynki i zamawiamy listonosza, który odbiera przesyłkę następnego dnia.

-To oferta dla wszystkich, którzy pragną łatwiejszego życia codziennego. Możemy im to zapewnić. Czas stał się niezwykle ważnym aspektem w naszych przepełnionych obowiązkami tygodniach - mówi CEO Posten Norge, Tone Wille.

Poczta nie taka passe

Choć w ostatnich latach popularność listów pisanych zdecydowanie spadła, to jednak wciąż przesyłane są paczki - głównie z i do sklepów internetowych, ale czasem zdarzy się przesyłka zawierająca prezent świąteczny czy podarunek na urodziny babci. Jak mówi Tone Wille, fizyczne przesyłki nie wychodzą z mody, a zmienia się jedynie ich forma.

Digitalt frimerke zostało wstępnie wprowadzone latem 2017 roku, kiedy to 10 tysięcy norweskich domów mogło przetestować system przesyłania listów i paczek poprzez własne skrzynki. W marcu 2018 roku możliwość testowania dostała także firma Tise - internetowy sklep odzieżowy. Zarówno przedsiębiorstwo, jak i osoby prywatne były bardzo zadowolone, co zachęciło Posten Norge do wprowadzenia projektu w całym kraju.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas