Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Obniżają ceny paliwa na cześć złotego medalisty. Norweska stacja z nietypową promocją Aktualności
Maja Zych 02 października 2019
11:24

Obniżają ceny paliwa na cześć złotego medalisty. Norweska stacja z nietypową promocją

2
Skomentuj
Pomysł firmy UNO X na uczczenie sukcesu sportowego Norwega zaskoczył wielu kierowców z Ulsteinvik. Adobe Stock / pixarno / licencja standardowa
We wtorek 1 października kierowców w Møre og Romsdal, tankujących na stacji sieci UNO X w Ulsteinvik, zaskoczyła wyjątkowo niska cena paliwa – za litr benzyny i diesla musieli zapłacić ponad 3 korony mniej niż zazwyczaj. Początkowo nikt nie wiedział, co spowodowało tak duże obniżki – szybko okazało się jednak, że cena na dystrybutorach to nie pomyłka, a… sposób na świętowanie złotego medalu norweskiego lekkoatlety na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce, które odbywają się obecnie w Katarze.
Chodzi tu o młodego biegacza Karstena Warholma, któremu udało się obronić tytuł mistrza świata wywalczony dwa lata temu w Londynie. Nietypową promocję wprowadzono jedynie na stacji benzynowej w Ulsteinvik, które jest rodzinnym miastem sportowca.
Reklama

Ponad 3 korony mniej za litr

Całe zamieszanie w związku z niskimi cenami paliwa kierowcy zawdzięczają ostatniemu sukcesowi norweskiego lekkoatlety – 23-letniego Karstena Warholma. Młodemu sportowcowi udało się obronić bowiem złoty medal z Mistrzostw Świata w Londynie sprzed dwóch lat, osiągając czas 47,42 sek. w biegu na przez płotki na 400 metrów.

Czułem, że moje serce się zatrzyma, ale jestem mistrzem świata i nie jestem martwy.~skomentował Karsten Warholm po zdobyciu złotego medalu.

Radość wśród Norwegów – w szczególności w rodzinnym mieście Warholma – była na tyle duża, że przedstawiciele sieci stacji benzynowej UNO X postanowili uczcić sukces nietypową promocją. We wtorek 1 października w punkcie w Ulsteinvik cena paliwa spadła o ponad 3 korony – kierowcy za litr benzyny musieli zapłacić 13,90 NOK, podczas gdy litr oleju napędowego kosztował jedynie 12,90 NOK.
Na zdjęciu: kolejka aut przed stacją w Ulsteinvik, czekających, żeby zatankować wyjątkowo tanie paliwo.
Wieść o wyjątkowo niskich cenach szybko rozniosła się wśród lokalnych kierowców, a do dystrybutorów zaczęły ustawiać się kolejki aut. Początkowo niemal nikt nie wiedział jednak, co jest przyczyną tak dużej obniżki – dopiero norweskie media poinformowały, że jest to sposób na uczczenie ogromnego sukcesu młodego lekkoatlety z Ulsteinvik.

Możliwe kolejne obniżki

Osoby, które nie załapały się na nietypową obniżkę cen, powinny z uwagą śledzić aktualności sportowe – kolejne promocje możliwe są bowiem przy następnych dużych sukcesach Warholma. Wszystko zależeć będzie jednak od rangi wydarzenia – regionalny szef sieci UNO X, Thron Sperre Olsen, obiecuje jednak, że jeśli Warholm zdobędzie złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy, ceny paliwa znów pójdą znacząco w dół.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ryszard Ohucki
Ryszard Ohucki 04-10-2019 05:05

A jakby nie staniało to by nie jeżdzili?co za pazerność

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PC89
PC89 02-10-2019 19:00

Gratuluję inteligencji

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas