Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nowe stawki w roamingu. Dotyczą też kraju fiordów Aktualności
Monika Pianowska 06 stycznia 2020
08:00

Nowe stawki w roamingu. Dotyczą też kraju fiordów

Skomentuj
Abonenci mają prawo do wypowiedzenia umowy, jeśli nie zgadzają się na nowe stawki. adobe stock/ licencja standardowa
1 stycznia 2020 roku zmieniły się maksymalne opłaty w roamingu. Chodzi o dodatkowe kwoty za transmisję danych w krajach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie, wynikające z Polityki Uczciwego Korzystania.
Jak jeszcze jesienią zapowiadał Urząd Komunikacji Elektronicznej, z nowym rokiem zaczęła obowiązywać nowa stawka za 1 GB transmisji danych w roamingu w UE – po naruszeniu Polityki Uczciwego Korzystania nie może ona przekroczyć 18,45 złotych brutto. Odpowiada to 15 złotym netto.

W ramach Polityki Uczciwego Korzystania dostawca usług może naliczyć dodatkową opłatę z tytułu roamingu w przypadku stwierdzenia niestandardowego lub niewłaściwego korzystania przez klientów z usług roamingu.~Urząd Komunikacji Elektronicznej

Można zerwać umowę

W listopadowym komunikacie prasowym UKE podkreślał, że dostawcy mają obowiązek poinformować abonentów o zmianie ceny za transmisję danych w roamingu najpóźniej miesiąc przed wprowadzeniem ich w życie. Operatorzy musieli opublikować cennik na swoich stronach internetowych.

Abonenci natomiast mogą odstąpić od umowy, jeśli nie zgadzają się na nowe warunki. Jak pisze urząd, w przypadku wypowiedzenia umowy abonent jest zobowiązany do zwrotu ulgi przyznanej mu przy zawarciu umowy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas