Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweżka zatrzymana na lotnisku w Krakowie. W walizce miała nielegalną broń Aktualności
Hanna Jelec 12 lipca 2018
12:13

Norweżka zatrzymana na lotnisku w Krakowie. W walizce miała nielegalną broń

Skomentuj
Norweżka została zatrzymana przez straż graniczną na lotnisku w Krakowie. krakowairport.com
Karabin i sztucer w walizce – to właśnie odkryli celnicy z podczas kontroli bagażowej na lotnisku w Balicach. Pasażerka, która usiłowała przemycić broń palną, to 47-letnia obywatelka Norwegii. Straż graniczna przekazała sprawę policji.
Kobieta została zatrzymana pod zarzutem przemycania nielegalnej broni palnej. Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Wpadka przy kontroli

Zatrzymana przez służby celne Norweżka najprawdopodobniej nie znała przepisów lub liczyła na to, że sprzęt używany przez celników nie wykryje broni ukrytej w walizce. „Wpadła” podczas kontroli bagażowej na lotnisku w Balicach – w prześwietlonej walizce zauważono podejrzane przedmioty. W bagażu straż graniczna znalazła dwie sztuki broni palnej: niezarejestrowany sztucer i karabin.

Do ośmiu lat więzienia

Celnicy zatrzymali właścicielkę walizki z nielegalną bronią palną i przekazali sprawę w ręce policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli karabin i sztucer, a następnie przewieźli Norweżkę do aresztu.

Za próbę przewiezienia dwóch sztuk nielegalnej broni grozi do 8 lat więzienia. 6 lipca ruszyło śledztwo w sprawie Norweżki. Po wykonaniu niezbędnych czynności kobieta została zwolniona z aresztu, poinformowała nas krakowska policja.
Reklama
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas