Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweska policja zwiększa kontrolę i zapewnia: nie ma powodów do paniki przed dużymi koncertami Aktualności
Monika Pianowska 24 maja 2017
08:00

Norweska policja zwiększa kontrolę i zapewnia: nie ma powodów do paniki przed dużymi koncertami

1
Skomentuj
Organizatorzy koncertów zapewniają, że podczas każdego wydarzenia dbają o bezpieczeństwo gości. wikimedia.org - Helge Høifødt - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
24 maja w Oslo Fornebu odbędzie się koncert popularnego wokalisty Bruno Marsa. W związku z niedawnym zamachem bombowym po występie Ariany Grande w Manchesterze norweska policja planuje zwiększyć środki ostrożności, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wydarzenia na stadionie Telenor Arena.
Amerykański piosenkarz wystąpi w Norwegii w ramach trasy koncertowej The 24K Magic World Tour w obiekcie mieszczącym nawet 25 tys. widzów, natomiast na sam koncert Bruno Marsa w Oslo sprzedano już 23 tys. biletów.
Reklama

„Nie ma powodów do obaw”

We wtorek 23 maja organizatorzy wydarzenia muzycznego na Telenor Arenie oraz przedstawiciele stołecznej policji spotkali się w Oslo w celu ustalenia czynności mających zwiększyć bezpieczeństwo uczestników koncertu. – Na pewno do pracy zaangażujemy większą liczbę funkcjonariuszy – powiedział Johan Fredriksen, komendant Komisariatu Policji w Oslo.  

Fredriksen podkreślił jednocześnie, że nie ma powodów do obaw i nie należy stygmatyzować wszystkich dużych koncertów po niedawnej tragedii w manchesterskiej hali widowiskowej. Dodał, że w związku z podwyższonym ryzykiem zamachu terrorystycznego w Norwegii od 8 kwietnia i tak obowiązują wzmożone środki ostrożności.
Także Ingve Eikeland odpowiedzialny za bezpieczeństwo na stadionie Telenor Arena w Oslo Fornebu zapewnia, że wszystko powinno odbyć się zgodnie z planem zarówno podczas koncertu Bruno Marsa, jak i innych nadchodzących wydarzeń kulturalnych w Norwegii, ale obsługa pracująca przy występie będzie się mieć na baczności.
Bruno Mars podczas występu na żywo.
Bruno Mars podczas występu na żywo. flickr.com/brothersle

Norweskiej publiczności nic nie grozi?

Podobnie rzecz ma się z innymi obiektami widowiskowymi w Norwegii, jak Oslo Spektrum, gdzie na początku czerwca odbędą się dwa występy kultowego zespołu Radiohead, na które bilety już dawno wyprzedano. 

Kierownik do spraw bezpieczeństwa w stołecznej sali koncertowej Thomas Kirkeleite poinformował Aftenposten, że na przestrzeni ostatnich lat dla bezpieczeństwa w obiekcie praktykuje się dodatkowe czynności. Poza sprawdzaniem biletów wszyscy wchodzący na koncerty do Oslo Spektrum są kontrolowani, ochroniarze sprawdzają zawartość ich toreb czy plecaków. 

– Mamy również sprawdzone sposoby, dzięki którym możemy obserwować zarówno publiczność wewnątrz budynku, jak i osoby zgromadzone na zewnątrz. To naturalne, że w obliczu ostatnich wydarzeń organizatorzy dużych wydarzeń chcą mieć większy wpływ na to, co się dzieje i zacieśniają współpracę z policją – powiedział Kirkeleite.
Źródła: nrk.no, vg.no, aftenposten.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Bromberg
Bromberg 24-05-2017 18:58
9
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas