Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia promocjina S1 i EKUZ

Zamów teraz

Aktualności

Norweska policja uzbrojona: środki ostrożności związane z muzułmańskim świętem i rocznicą masakry na Utøya

Emil Bogumił

16 lipca 2021 10:31

Udostępnij
na Facebooku
Norweska policja uzbrojona: środki ostrożności związane z muzułmańskim świętem i rocznicą masakry na Utøya

Na co dzień norwescy policjanci nie posiadają broni palnej. fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Choć nie występuje bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców Norwegii, funkcjonariusze policji zyskają na kilka dni pełne uzbrojenie. Decyzja ma związek z nadchodzącym Świętem Ofiarowania (Id al-Adha) oraz 10 rocznicą masakry na wyspie Utøya.
Urząd ds. Policji (Politidirektoratet) poinformował, że funkcjonariusze zostaną uzbrojeni od 19 do 23 lipca. Posiadanie broni ma być dodatkowym środkiem zabezpieczającym muzułmańskie Święto Ofiarowania, które odbywa się w tym okresie. Ponadto, 22 lipca przypada 10 rocznica masakry na wyspie Utøya. Tego typu działania są standardową decyzją służącą zabezpieczeniu wydarzeń rocznicowych oraz imprez masowych. Dotyczyć będą wszystkich funkcjonariuszy w kraju fiordów.
Poziom zagrożenia terrorystycznego w Norwegii oceniany jest jako umiarkowany. Znajduje się na trzecim miejscu w pięciostopniowej skali. Służby zwracają uwagę, że nie występuje bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców kraju fiordów. W ostatnim czasie nie odnotowano także wzmożonej aktywności w kręgach ekstremistów islamskich.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok