Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegowie wybrali reprezentanta: Alexander Rybak zaśpiewa na Eurowizji Aktualności
Maja Zych 12 marca 2018
12:04

Norwegowie wybrali reprezentanta: Alexander Rybak zaśpiewa na Eurowizji

Skomentuj
Alexander Rybak urodził się w Mińsku, a do Norwegii przeniósł się wraz z rodziną w wieku 4 lat. © EuroVisionary, Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License. https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/
W sobotę 10 marca Norwegowie wybrali Alexandra Rybaka jako swojego reprezentanta w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju tego roku w Lizbonie. Białorusko-norweski piosenkarz wystąpi z najnowszą piosenką „That’s How You Write a Song”.
To już drugi raz, kiedy artysta będzie reprezentować kraj fiordów w konkursie Eurowizji – w 2009 roku odniósł już sukces, zajmując pierwsze miejsce w finale w Moskwie z piosenką „Fairytale”.
Reklama

Dwukrotny reprezentant Norwegii

Norweskie eliminacje do Eurowizji odbyły się w sobotę na arenie Oslo Spektrum. Wśród międzynarodowego jury Alexander Rybak został doceniony w szczególności przez sędziów z Rosji, Macedonii, Estonii i Czech, dzięki czemu zakwalifikował się do finałowej czwórki. O zwycięstwie piosenkarza zadecydowała jednak ostatecznie norweska publiczność.

Po triumfie w europejskim konkursie z 2009 roku wokalista w kolejnych latach pisał utwory dla innych reprezentantów, które również zajmowały wysokie miejsca.

Oto oficjalny teledysk do piosenki, z którą Alexander Rybak wystąpi w maju w Lizbonie:

Międzynarodowi reprezentanci

Wśród uczestników tegorocznego konkursu Eurowizji widać dużą różnorodność, jeśli chodzi o ich pochodzenie. Polskę reprezentować będzie duet: polski DJ Gromee wraz ze szwedzkim piosenkarzem Lukasem Meijerem. O występ w barwach Szwecji starała się z kolei Polka Margaret, która w tamtejszych eliminacjach zajęła jednak dopiero siódme miejsce.

Z tą piosenką polsko-szwedzki duet będzie reprezentować Polskę:
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas