Odzyskaj pieniądze w 2 tygodnie
Rozlicz podatek

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Norwegia zamyka prawie wszystkie porty dla rosyjskich statków rybackich

Monika Pianowska

07 października 2022 12:30

Udostępnij
na Facebooku
1
Norwegia zamyka prawie wszystkie porty dla rosyjskich statków rybackich

Wyjątki stanowią jedynie trzy porty: Kirkenes, Tromsø i Båtsfjord. stock.adobe.com/licencja standardowa

Norweski rząd zadecydował, że rosyjskie statki do połowu ryb nie będą mogły zawijać do portów w kraju fiordów. Wyjątki stanowią jedynie trzy: Kirkenes, Tromsø i Båtsfjord. Chociaż rosyjskie jednostki mają pozwolenie na zacumowanie w tych miejscach, zostaną dokładnie sprawdzone.
– Uważnie monitorowaliśmy rosyjską aktywność na wodach norweskich i w norweskich portach, aby uniknąć sytuacji, w której Norwegia stanie się krajem tranzytowym – powiedziała minister spraw zagranicznych Anniken Huitfeldt podczas konferencji prasowej 6 października. – Wykorzystywanie statków rybackich do nielegalnych celów stanie się trudniejsze – dodała minister sprawiedliwości Emilie Enger Mehl.

Wyjątki na rzecz rybołówstwa

Służby Celne i policja zintensyfikują teraz kontrolę nad rosyjskimi jednostkami. Minister ds. rybołówstwa Bjørnar Skjæran mówi jednocześnie, że ważna jest kontynuacja współpracy w zakresie rybołówstwa z Rosją. Lewica (Venstre) i Partia Zielonych (MDG) uważają jednak, że wszystkie porty w Norwegii powinny zostać całkowicie zamknięte dla rosyjskich statków rybackich.
Norwegia i Rosja spotkają się za 11 dni, aby wynegocjować przyszłoroczną umowę w sprawie połowów. Ograniczenia dotyczące rosyjskich statków mogą wpłynąć na te negocjacje.

Źródła: Regjeringen, NRK
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Eldur Sevarsson

08-10-2022 12:09

A ponoć z terrorystami się nie negocjuje.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok