Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegia nie musi się bać hakerów. Ma najbezpieczniejszą sieć w Europie Aktualności
Monika Pianowska 17 sierpnia 2019
08:00

Norwegia nie musi się bać hakerów. Ma najbezpieczniejszą sieć w Europie

3
Skomentuj
Zgodnie z ankietą Urzędu Ochrony Ludności i Planowania Kryzysowego (DSB) przeprowadzoną w 2018 roku Norwegowie najbardziej obawiają się właśnie hakerów. fotolia.pl/royalty free
Norwegia uplasowała się na szczycie lipcowego rankingu bezpieczeństwa sieciowego autorstwa Check Point – mimo najwyższej od początku roku częstotliwości ataków hakerskich na świecie razem z Finlandią uzyskała w raporcie 30,9 punktów.
Polska znalazła się w grupie krajów europejskich o stosunkowo niskim zagrożeniu cyberatakami (38,3), zajmując 13 miejsce w tabeli. Oznacza ono skok o 6 oczek w porównaniu do maja. Najchętniej wybieranymi przez hakerów obiektami ataków w sieci są natomiast Czarnogóra (83,8) i Macedonia (95,3).
Reklama

Oberwał gigant produkcji aluminium

Według raportu analityków z Check Point apogeum aktywności hakerów miało miejsce w czerwcu. Niemniej to w marcu tego roku kraj fiordów – chociaż jeden z najbezpieczniejszych – szczególnie odczuł ich aktywność. Wówczas bowiem nastąpił cyberatak, którego celem został jeden z największych producentów aluminium na świecie, Norsk Hydro. Wskutek ataku systemy informatyczne koncernu nie mogły pracować i prace należało wstrzymać w kilku fabrykach Norsk Hydro.
Zgodnie z ankietą Urzędu Ochrony Ludności i Planowania Kryzysowego (DSB) przeprowadzoną w 2018 roku Norwegowie najbardziej obawiają się właśnie hakerów – respondenci jako największe zagrożenie wymieniali przeważnie nowoczesne technologie, które mogą być narzędziem potencjalnych ataków cyfrowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
ważka1
ważka1 19-09-2019 16:07

iphone powinien byc bezpieczny

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
tomasz bojek
tomasz bojek 17-08-2019 19:40

jest coś takiego jak bezpieczna siec?

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PolAker
PolAker 17-08-2019 11:48

Przeciętny użytkownik internetu to głównie osoba korzystająca z iPhone na którym najważniejsze aplikacje to Snapchat, Facebook i cała reszta aplikacji Facebooka służąca do inwigilacji w czasie rzeczywistym.
Zaś reszta sieci które mają większe znaczenie jak firmy urzędy i banki są zabezpieczone dzięki profesjonalistom za zagranicy Norwegię stać aby spłacić fachowców.

Niestety nadal wielu ludzi nie rozumie czym jest prywatność i bezpieczeństwo w sieci.
Tak więc wyszukirki internetowe domyślne zapisują hasła brak wtyczek do blokowania śledzenia itd. temat rzeka na szczęście jest dostępne Brave wystarczy jeszcze skonfigurować i domyślnie dba o prywatność w sieci oczywiście nie na 100% jedynie nasza świadomość może nas ochronić przed cyber atakami.

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas