Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Niepogoda w kraju i sztorm na wybrzeżu. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dla większości Norwegii Aktualności
Hanna Jelec 27 listopada 2018
11:30

Niepogoda w kraju i sztorm na wybrzeżu. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dla większości Norwegii

1
Skomentuj
Najsilniej zawieje na Morzu Północnym, a niepogoda najprawdopodobniej pokrzyżuje szyki przygotowującym się do wydobycia zatopionego okrętu. pxhere.com/ CC0 Public Domain
Norweskie media ostrzegają przed silnymi podmuchami wiatru, śniegiem, marznącym deszczem i trudnymi warunkami pogodowymi w wielu częściach kraju. W środę najgorzej będzie w górach i na wybrzeżu oraz na Morzu Północnym. W południowej Norwegii wydano też alert pogodowy – na razie na poziomie żółtym.
Meteorolodzy ostrzegają przed niepogodą, która nawiedzi Norwegię już we wtorek 27 listopada. Choć na razie alert pogodowy jest na najniższym poziomie, nie wyklucza się, że z dnia na dzień zagrożenie wzrośnie. W środę wichury przybiorą na sile, zwłaszcza na terenach górskich w południowo-wschodniej i wschodniej Norwegii oraz na wybrzeżu.
Reklama

Wiatr i śnieg w górach i na południu

Niepogoda nawiedzi południe Norwegii – m.in. w Vestlandet. Ochłodzenie i silne podmuchy wiatru mają pojawić się m.in. w Rogaland i Hordaland. Przed złymi warunkami pogodowymi nie uchroni się również Sørlandet: Vest-Agder i Aust-Agder mogą spodziewać się przede wszystkim opadów deszczu. W Østlandet – zwłaszcza w okolicach Telemark – ma wystąpić wiatr, który w środę może przeobrazić się w silną wichurę. W środowy wieczór spadnie tu też marznący deszcz lub śnieg.

Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy terenów górskich. Wiatr i opady śniegu mają tu przybrać na sile w środę i utrzymać się minimum do piątku.

Sztorm na Morzu Północnym

Chłód i wiatr nie ominą także północy. Meteorolodzy ostrzegają, że we wtorek, środę i czwartek najsilniej zawieje na Morzu Północnym. Niepogoda pokrzyżuje tu najprawdopodobniej plany związane z wydobyciem wojskowej fregaty KNM Helge Ingstad, która została zatopiona 8 listopada, po zderzeniu z tankowcem. Choć okoliczne tereny – m.in. pobliskie pola naftowe – zostały już zabezpieczone, a teren jest przygotowany do przeprowadzenia całej operacji, Norwegowie najpewniej będą musieli zwlekać z decyzją o wydobyciu ze względu na zbyt silny sztorm.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Solomun .
Solomun . 27-11-2018 18:54

amelka09 - co ty powiesz??

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas