Aktualności

Nie żyje złoty medalista olimpijski. Miał 54 lata

Agnieszka Wiśniewska

09 lipca 2020 13:14

Udostępnij
na Facebooku

Finn Christian Jagge od 20 lat trenował norweskie narciarki alepjskie adobe stock/ licencja standardowa autor: _jure

8 lipca 2020 roku zmarł Finn Christian Jagge. Informacje o niespodziewanej śmierci mistrza olimpijskiego w slalomie z 1992 roku potwierdziła jego żona.
– Nasza największa miłość, nasz największy bohater i skała. Najlepszy na świecie tata zmarł dzisiaj po walce z chorobą. To bardzo bolesna strata i jesteśmy całkowicie zdruzgotani – napisała na swoim prywatnym koncie na facebooku Trine-Lise Jagge. Sportowiec osierocił dwoje dzieci.
Przyczyna śmierci sportowca nie jest na razie znana.

Sukcesy sportowe

Finn Christian Jagge był norweskim narciarzem alpejskim, który podczas igrzysk olimpijskich w Albertville w 1992 roku zadziwił swoim startem cały świat. Z relacji świadków wynika, że w spektakularny sposób pokonał w slalomie faworyta zawodów - Alberto Tombę i zdobył złoty medal.

Jego sportowa kariera trwała od 1986 roku do 2000. Finn Christian Jagge ma na swoim koncie również między innymi dwa brązowe medale Mistrzostw Świata Juniorów w slalomie i kombinacji z 1984 roku. Trzykrotnie zdobył również trzecie miejsce w Pucharze Świata w sezonach 1991/92, 1996/97 i 1998/99 oraz liczne sukcesy w mistrzostwach Norwegii.

W roku milenijnym zdecydował o zakończeniu kariery i rozpoczął pracę jako trener kobiecej reprezentacji Norwegii w narciarstwie alpejskim.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram