Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Netflix wyprodukuje film o zamachu Breivika. Zdjęcia ruszają jesienią Aktualności
Maja Zych 23 sierpnia 2017
08:00

Netflix wyprodukuje film o zamachu Breivika. Zdjęcia ruszają jesienią

2
Skomentuj
Film będzie opowiadał o zamachu z 2011 roku. flickr.com - Human-Etisk Forbund - Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)
Film o zamachu na wyspie Utøya, który wyreżyseruje Paula Greengrass, wyprodukuje amerykański gigant branży rozrywkowej – firma Netflix.
Przygotowania do produkcji zaczęły się w tym tygodniu, a zdjęcia mają ruszyć jesienią tego roku.
Reklama

Lokalni aktorzy

Netflix ma przeznaczyć na realizację budżet wynoszący 20 milionów dolarów, czyli około 180 milionów koron. Według wstępnych informacji w filmie wystąpią lokalni aktorzy. Producentami odpowiedzialnymi za realizację będą Scott Rubin, Greg Goodman i Eli Bush. Data premiery na platformie Netflix nie jest na razie znana.

Współpraca z Norwegią

Reżyserią produkcji zajmuje się Brytyjczyk Paul Greengrass, który odpowiedzialny jest za takie filmy jak „Ultimatum Bourne’a” czy „Kapitan Phillips”. W opisaniu historii pomaga mu Åsne Seierstad, norweska pisarka, autorka głośnej książki „Jeden z nas. Opowieść o Norwegii” dotyczącej tragedii z wyspy Utøya. Ponadto twórcy spotkali się m.in. z Narodową grupą wsparcia ds. wydarzeń z 22 lipca (nasjonal støttegruppe etter 22. juli-hendelsene).

Zabił 77 osób

Zamachy w Norwegii miały miejsce 22 lipca 2011 roku. Pierwszy atak miał miejsce w Oslo, gdzie przed budynkami rządowymi wybuchła bomba. W wyniku tego zamachu zginęło 8 osób.

Drugi atak miał miejsce na wyspie Utøya, gdzie w wyniku strzelaniny zginęło 69 młodych osób. Sprawcą obu ataków był Anders Breivik, który odsiaduje obecnie wyrok 21 lat pozbawienia wolności z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
kamil k*****l
kamil k*****l 23-08-2017 23:31

w koncu

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
MAREK WŁODARCZYK
MAREK WŁODARCZYK 23-08-2017 20:24

dobre

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas