Status pendler
Rozlicz podatek
Status pendler
Rozliczenie podatku
Rozlicz podatek
Rozliczenie podatku
Ulga 10%
Rozlicz podatek
Ulga 10%
Druga klasa podatkowa
Rozlicz podatek
Druga klasa podatkowa
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Największa hala narciarska powstanie w Norwegii. Ruszyła budowa Aktualności
Maja Zych 10 września 2017
08:00

Największa hala narciarska powstanie w Norwegii. Ruszyła budowa

1
Skomentuj
Podobny obiekt można znaleźć między innymi w Dubaju. wikimedia.org - Filipe Fortes - Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic
Premier Erna Solberg położyła 27 sierpnia kamień węgielny pod budowę największej na świecie krytej hali narciarskiej w norweskim Lørenskog. Będzie w niej można między innymi pojeździć na snowboardzie lub uprawiać narciarstwo alpejskie i biegowe.
Budynek będzie miał powierzchnię 50 tys. metrów kwadratowych, co czyni go największym tego typu krytym stokiem na świecie.
Reklama

Ruszyła budowa

Norweska premier Erna Solberg rozpoczęła w niedzielę długo wyczekiwaną budowę krytej hali narciarskiej w Lørenskog niedaleko Oslo. Prace mają potrwać dwa lata, a budynek ma być największym tego typu obiektem na świecie. Oprócz areny dla narciarzy powstanie także hotel z centrum konferencyjnym, biura i różnego rodzaju studia treningowe. Sama hala ma kosztować pół miliarda koron, ale całość projektu wyniesie aż 3 miliardy koron.

Dostosowany do wszystkich

Stoki mają być otwarte niezależnie od panującej na dworze pogody – jeżdżenie na nartach będzie możliwe nawet podczas najcieplejszych miesięcy. W budynku będą stworzone odpowiednie warunki zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów – zmieści się  tam nawet 1500 osób. Fani narciarstwa biegowego będą mogli skorzystać z 2 km trasy podzielonej na trzy poziomy, a zwolennicy narciarstwa alpejskiego zjechać ze stoku o długości 505 m i szerokości 100 m. Jego nachylenie może dochodzić nawet do 38 proc. Na terenie hali znajdą się także różnego rodzaju rampy do skoków. Obiekt zostanie też wyposażony w wyciągi, które będą mogły obsłużyć do 500 osób na godzinę.
Pomysłodawcą stworzenia hali narciarskiej jest Olav Selvaag z firmy Selvaag Gruppen. Gmina Lørenskog zgodziła się na budowę już w sierpniu 2015 roku, natomiast w styczniu 2016 projekt został zatwierdzony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rafał Wyszyński
Rafał Wyszyński 20-09-2017 15:07

za dużo tam słupów, jest to Światowe Centrum Próżniactwa
Boże święty czemu pozwalasz ? to tak jakby na Saharze zbudować mega solarium ,pomysł dla Konga czy Nigerii ale afrykanie popisywali się już kiedyś sprowadzając spychacze-odśnieżacze na lotnisko do Afryki tym razem biali degeneraci budują Świątynie Głupoty i dalej jazda ,macie fundusz naftowy

Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas