Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nadchodzi burza śnieżna. Alarm pogodowy Aktualności
Natalia Szitenhelm 10 listopada 2019
13:36

Nadchodzi burza śnieżna. Alarm pogodowy

Skomentuj
W południowo-wschodniej części kraju meteorolodzy prognozują nawet burzę śnieżną. Na zdjęciu: Drøbak, wschodnia Norwegia Photo by Vidar Nordli-Mathisen on Unsplash
W niedzielę 10 listopada od godzin popołudniowych do poniedziałku meteorolodzy wydali żółte ostrzeżenia dla rejonów Aust- i Vest-Agder, a także Telemark, Vestfold, Østfold, Oslo, Akershus i Buskerud. W tych częściach kraju prognozuje się obfite opady śniegu, meteorolodzy mówią nawet o burzy śnieżnej.
Reklama

Uwaga na drogach

Poniżej: Instytut ostrzega, że od niedzieli wieczór do poniedziałku rano może spaść od 8-12 cm śniegu. Prosi też kierowców o ostrożną jazdę, gdyż panujące warunki pogodowe mogą stwarzać zagrożenie na drodze. W tej części kraju ostrzeżenie obowiązuje do godziny 14 w poniedziałek 11 listopada.

Dużo śniegu na południu

Instytut ostrzega wszystkich mieszkańców południa przed intensywnymi opadami śniegu, które prognozuje się od niedzielnego popołudnia do poniedziałku rano. Synoptycy przewidują, że w tym czasie lokalnie spadnie nawet 10 cm śniegu. 

O ostrożną jazdę apelują też służby, m.in. Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen). W niedzielę przed południem doszło już bowiem do kilku kolizji. 

Poniżej: komunikat policji o trudnych warunkach panujących na drodze.
Ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu obowiązują od piątku 8 listopada.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas