Aktualności

Mundial 2018: tej drużynie najczęściej kibicują Norwegowie. I nie jest to reprezentacja Polski

Hanna Jelec

17 czerwca 2018 08:00

Udostępnij
na Facebooku
3

Na pytanie odpowiedziało ponad 1000 norweskich widzów. Zgadzacie się z danymi z raportu? Wikipedia/CC-BY-SA-2.0

Reprezentacja Niemiec cieszy się ogromną popularnością nie tylko w swoim kraju. Okazuje się, że podczas mistrzostw świata 2018 obywatele Norwegii najczęściej kibicują właśnie drużynie niemieckiej. Przygotowany na zlecenie RiskTV raport Ipsos mówi, że sympatię dla niemieckich piłkarzy wykazuje aż 21 proc. widzów. Kobiety najmocniej kibicują jednak prawdziwie wikińskim Islandczykom.
Reklama
Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 to gorący temat w niemal wszystkich krajach. Podczas Mundialu żywo kibicują także Norwegowie. Okazuje się, że wybór norweskich kibiców można rozróżnić na typowo męski i damski. Podczas, gdy większość panów kibicuje reprezentacji Niemiec, kobiety bez wahania wybierają Islandczyków.

Niemcy, Wielka Brytania i Islandia

Według raportu Ipsos przeprowadzonego na zlecenie RiksTV, norwescy kibice wykazują duże zainteresowanie XXI Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Ponad 1000 ankietowanych odpowiedziało, że drużyna, której kibicują najczęściej to reprezentacja Niemiec (tak odpowiedziało 21 proc. ankietowanych). Na drugim miejscu w rankingu znalazła się Wielka Brytania (15 proc. ankietowanych), a na trzecim – Brazylia (12 proc. ankietowanych).

To raport generalny. Badacze Ipsos uwzględnili jednak także ranking piłkarskich faworytów wśród mężczyzn i kobiet. Według danych Ipsos drużynę niemiecką najczęściej wspierają mężczyźni w przedziale wiekowym 60-90 lat. Wśród mężczyzn z grupy wiekowej 30-39 lat faworytem Mundialu jest reprezentacja Anglii. Kobiety natomiast najczęściej kibicują reprezentacjom Islandii i Danii.

Wspomnienia z poprzednich Mundiali

Nad popularnością drużyny niemieckiej w Norwegii zastanawia się wielu dziennikarzy. Ole Andre Skarbøvik z RiksTV tłumaczy, że Norwegowie najprawdopodobniej wciąż pamiętają dobry występ Niemców podczas z 2014 roku oraz silną reprezentację z 2016. Wybór Wielkiej Brytanii również nie powinien dziwić. Drużyna brytyjska to już legenda piłki nożnej, która od lat dobrze radzi sobie na boisku.

Najgłośniej komentuje się jednak wybór norweskich kibicek – Islandia najprawdopodobniej zapadła kobietom w pamięć po świetnym występie podczas Euro 2016. Radość debiutantów była wtedy tak wielka, że o reprezentacji Islandii i ich kibicach usłyszał niemal cały świat. Mecze Islandczyków oglądało wtedy 98 proc. mieszkańców tego kraju, a prawdziwie wikiński starodawny sposób wyrażania radości ze zwycięskiej walki został z nimi aż do tegorocznych mistrzostw.

Tak Islandczycy cieszyli się podczas Euro 2016:
Iceland soccer vikings — HUH HUH HUH!
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Eldur Sevarsson

17-06-2018 13:43

Ja tez kibicuje Islandczykom- Áfram Ísland !!!
Graja z pasja, nie zarabiają kilkudziesięciu tys euro dziennie. A kibice z Islandii nie oczekują od swojej drożyny cudów. Z wczorajszego remisu cieszyli się i uważali to za sukces. W 2016 Rolando nie rozumiał radości Islandii po remisie z Portugalia.

xxx yyy

17-06-2018 12:51

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Marian Paździoch

17-06-2018 08:56

A czemu by mieli kibicować Polsce? Za to, że w większości myjemy, sprzątamy im mieszkania i budujemy domy? WTF? Jak się zwolniłem z pracy Norweżka spytała mnie czy wracam nastalę do Polski ja mówię, że Nie. Jadę na 2 miesiące i wracam, Ona jakaś zniesmaczona po twarzy widać i mówi... "...No tak przecież TEŻ możesz pracować w Anglii, Niemczech itd.". Między wierszami można było wyczytać. "Po co tu wracasz!" A myślałem, że jesteśmy kumplami

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram