Dwa kalendarze w cenie jednego!

Kup teraz

Ostatnie sztuki!

Aktualności

Kolejne gminy z dodatkowymi restrykcjami. Tym razem w zachodniej Norwegii

Natalia Szitenhelm-Smeja

03 grudnia 2021 18:42

Udostępnij
na Facebooku
Kolejne gminy z dodatkowymi restrykcjami. Tym razem w zachodniej Norwegii

Bergen jest jedną z gmin, w których od dziś obowiązują dodatkowe środki kontroli. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/Max Topchii

W 13 gminach na zachodzie kraju od dziś obowiązywać będą dodatkowe środki kontroli zakażeń w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. Rząd ogłosił, że potrwają do odwołania. 
Reklama
Władze nakładają dodatkowe środki kontroli na gminy: Alver, Askøy, Austevoll, Austrheim, Bergen, Bjørnafjorden, Kvam, Osterøy, Modalen, Samnanger, Vaksdal, Voss, Øygarden.

Obostrzenia będą obowiązywać od 3 grudnia, od godz. 21:00. 

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję z powodu obaw o wydolność lokalnej służby zdrowia. - Sytuacja jest bardzo trudna - wyjaśnia cytowana w rządowym komunikacie szefowa resortu Ingvild Kjerkol.

Władze wprowadzają w gminach następujące środki kontroli:

- Obowiązek noszenia maski zasłaniającej usta i nos, gdy nie jest możliwe zachowanie co najmniej jednego metra dystansu w sklepach, centrach handlowych, restauracjach, środkach transportu publicznego, na dworcach i w taksówkach. Obowiązek noszenia maski nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia lub tych, które z powodów medycznych lub innych nie mogą nosić maski. Zaleca się również noszenie maseczki tam, gdzie jest dużo osób i trudno jest zachować dystans. Obowiązek noszenia maski nie ma zastosowania podczas wizyty w restauracji, gdy goście siedzą przy stole.

- Zarządzenie - jeśli istnieje taka możliwość - wdrażania pracy zdalnej. Pracodawcy (w miarę możliwości) mają wprowadzić zdalny tryb pracy przez cały tydzień lub przez część tygodnia (praca hybrydowa).

- Limity gości dla prywatnych imprez zamkniętych do 100 osób w miejscu publicznym lub w wynajmowanym lokalu.

- Obowiązek rejestracji gości przez restauracje i organizatorów w celu powiadomienia gości w przypadku narażenia na infekcję.

- Wymagania dotyczące serwowania alkoholu do stołu w restauracji restauracji czy na imprezach.

- Wymóg, aby wszyscy goście mieli miejsca siedzące w restauracjach, w których serwuje się alkohol.

- Limity gości dla imprez bez stałych przydzielonych miejsc - do 600 osób, w grupach po 200 osób.

Podobnie jak w Oslo

Od dziś te same dodatkowe środki kontroli obowiązują w ponad 20 gminach południowej Norwegii, w tym w Oslo. W stolicy dodatkowe obostrzenia wprowadzono po tym, jak odkryto zakażenie omikronem u uczestników jednej z wigilii firmowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram