Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kolejna bomba w Norwegii? Policjanci znaleźli podejrzany przedmiot w Porsgrunn Aktualności
Monika Pianowska 11 kwietnia 2017
08:00

Kolejna bomba w Norwegii? Policjanci znaleźli podejrzany przedmiot w Porsgrunn

2
Skomentuj
linia policyjna wikimedia.org - heb - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
11 kwietnia około godziny 4:00 nad ranem w mieszkaniu prywatnym przy ul. Kirkegate w miejscowości Porsgrunn funkcjonariusze z komisariatu policji w Telemarku znaleźli podejrzany przedmiot, przypominający ładunek wybuchowy. Zajął się nim specjalny oddział saperów z Oslo.
Reklama
W związku ze znaleziskiem ewakuowano sześć osób, a lokatora mieszkania, w którym znajdował się obiekt, aresztowano.

Fortunny zbieg okoliczności?

Do odkrycia doszło w trakcie akcji, którą akurat przeprowadzali funkcjonariusze z komisariatu policji w Telemarku. – Byliśmy na tropie kolejnego przestępstwa kryminalnego, gdy natknęliśmy się na podejrzany przedmiot. Na wszelki wypadek woleliśmy zawiadomić stołeczny oddział, zajmujący się ładunkami wybuchowymi – wyjaśnia Jørn Gustav Larsen z komisariatu w Telemarku.

Zdjęcia domniemanej bomby policjanci z Telemarku przesłali niezwłocznie oddziałowi saperów z Oslo. Oddział składający się z techników i psów przeszkolonych w wykrywaniu bomb zjawił się na miejscu o godz. 7:45 i zarekwirował przedmiot. Policjanci poinformowali o zdarzeniu również na swoim profilu na Twitterze.

Nikomu nic się nie stało

W związku z potencjalnym zagrożeniem teren zabezpieczono oraz ewakuowano sześć osób rezydujących w przeszukanym budynku, jak również w sąsiednich domach. Łącznie ogrodzono cztery budynki, wśród których znajduje się także kościół. – Ewakuowane osoby przebywają teraz w bezpiecznym miejscu. Pozostałym mieszkańcom okolicy przekazaliśmy instrukcje, jak postępować.

Lokatora mieszkania, w którym znajdował się obiekt, aresztowano. To trzydziestokilkuletni mężczyzna znany już wcześniej policji.

Najwyższy poziom ostrożności

Po ataku terrorystycznym, do którego doszło w Sztokholmie 7 kwietnia, oraz alarmie bombowym w związku ze znalezieniem podejrzanego ładunku wybuchowego w Oslo dzień później, w Norwegii zwiększono stopień zagrożenia terrorystycznego. Ma on obowiązywać przez kolejne dwa miesiące.

Policja nie chce jednak zdradzać szczegółów sprawy, z którą była związana jej wizyta przy Kirkegate. Nie wiadomo zatem jeszcze, czy znalezienie ładunku w miejscowości Porsgrunn to wynik zwiększonych ostatnio środków ostrożności w Norwegii.
Źródła: nrk.no, adressa.no, aftenposten.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Joanna C
Joanna C 16-05-2017 01:08

No refleks godny pozazdroszczenia. Sytuacja miała miejsce ponad miesiąc temu a wy teraz odgrzewacie kotleta, ale rozumiem całkowicie.
Forum umiera, to trzeba odgrzebać śmieci nawet sprzed roku.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Tomas145
Tomas145 15-05-2017 22:35

oczywiscie dom wynajmowal Norweg o imieniu Mohamed-ale to nawiasem.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas