Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kilkunastu rannych obcokrajowców, troje w stanie krytycznym. Tragiczny wypadek w Sogn og Fjordane Aktualności
Hanna Jelec 03 czerwca 2018
17:12

Kilkunastu rannych obcokrajowców, troje w stanie krytycznym. Tragiczny wypadek w Sogn og Fjordane

Skomentuj
Wypadek zdarzył się na drodze Fv60 tuż przy Styrn, na odcinku łączącym miejscowość z pobliskim Loen. wikipedia.org/Creative Commons CC
Do tragedii w tunelu Stavenestunnelen doszło około godziny 14.30. Autobus turystyczny zderzył się tam z mikrobusem. Kilkunastu pasażerów zostało rannych, trzy osoby znajdują się w stanie krytycznym. Droga Fv60 pomiędzy miejscowościami Stryn a Loen wciąż jest zamknięta.

[AKTUALIZACJA, 03.06, 18:12]

Norweska policja informuje, że liczba rannych w wypadku wzrosła już do 18 osób, a pasażerów znajdujących się w stanie krytycznym – do 5.

3 czerwca około godziny 14.30 doszło do wypadku w tunelu Stavenestunnelen pomiędzy miejscowościami Stryn a Loen w Sogn og Fjordane. Autobus zderzył się tam z mikrobusem. Rannych zostało kilkanaście osób. Troje pasażerów przewieziono do lokalnych szpitali. Policja podaje, że ich stan jest krytyczny.

Poszkodowani obcokrajowcy

Większość pasażerów obu pojazdów stanowili obcokrajowcy przebywający w Norwegii w celach turystycznych. Według ustaleń policji, w autobusie turystycznym podczas wypadku znajdowało się 32 obywateli krajów azjatyckich. Pasażerowie mikrobusu to natomiast obywatele Belgii. To właśnie oni znajdują się obecnie w najgorszym stanie – ich pojazd został niemal doszczętnie zniszczony podczas zderzenia z autobusem.

Uwaga na zamkniętą Fv60

Norweska policja informuje o utrudnieniach w ruchu związanych z wypadkiem. Na miejscu wciąż działają policjanci i strażacy, a droga Fv60 pozostanie zamknięta co najmniej do godziny 18. O sytuacji informuje na bieżąco m.in. Statens vegvesen i policja z Sogn og Fjordane.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas