Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Jutro lato zawita do Norwegii. Pogoda w długi weekend może jednak rozczarować Aktualności
Maja Zych 05 czerwca 2019
12:56

Jutro lato zawita do Norwegii. Pogoda w długi weekend może jednak rozczarować

1
Skomentuj
Najbliższe dwa dni mogą być w Norwegii wyjątkowo upalne. Fotolia.com / Royalty Free
Po niezbyt udanej końcówce maja mieszkańcy Norwegii mogą wreszcie liczyć na prawdziwy powiew lata. W czwartek i piątek w całym kraju meteorolodzy zapowiadają słoneczną pogodę z temperaturami dochodzącymi do niemal 30 °C. Najcieplej będzie na południu, jednak również mieszkańcy z północy nie powinni narzekać – tam termometry pokażą nawet powyżej 20 °C.
Warto w pełni wykorzystać sprzyjające warunki atmosferyczne, ponieważ mogą trwać dość krótko – już w sobotę temperatury mają spaść i możliwy jest także deszcz.
Reklama

Nadchodzą upały

Już jutro w całym kraju zapowiadana jest znaczna poprawa pogody, która w niektórych rejonach będzie wręcz upalna – dzień najcieplej zapowiada się na południu kraju, jednak również mieszkańcy północy będą mogli cieszyć się z temperatur dochodzących nawet do ponad 20 °C. Najwięcej termometry mają pokazać w Oslo, gdzie zapowiadają 29 °C, jednak niewiele chłodniej, bo 29 °C ma być też w Bergen. Zgodnie z prognozami 23 °C mają być w Trondheim i Stavanger, 21 °C w Kristiansand i Tromsø, a 19 °C w Ålesund i Bodø.

Długi weekend pod znakiem zapytania

W tym tygodniu mieszkańcy kraju fiordu będą mogli cieszyć się dodatkowym dniem weekendu – w poniedziałek wypada bowiem drugi dzień Zielonych Świątków (andre pinsedag), który w Norwegii jest ustawowo wolny od pracy. Osoby, które będą chciały wykorzystać tę okazję i wyjechać na krótki urlop, powinny jednak przygotować się na różne ewentualności – mimo że prognozy na ten czas nie są jeszcze pewne, meteorolodzy przewidują, że w całym kraju może również popadać.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Janek1972
Janek1972 06-06-2019 20:36

Więc gdzie to lato?

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas