Rozliczenie podatku
Rozlicz podatek
Rozliczenie podatku
Ulga 10%
Rozlicz podatek
Ulga 10%
Status pendler
Rozlicz podatek
Status pendler
Druga klasa podatkowa
Rozlicz podatek
Druga klasa podatkowa
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Huragan Irma spustoszył Florydę. Norwegowie pomogą przywrócić prąd Aktualności
Maja Zych 12 września 2017
14:17

Huragan Irma spustoszył Florydę. Norwegowie pomogą przywrócić prąd

Skomentuj
Ponad sześć milionów domów i firm jest pozbawionych prądu. By Melbourne, Florida National Weather Service [Public domain], via Wikimedia Commons
Norweska firma eSmart Systems pomoże amerykańskim władzom uporać się z brakiem prądu pod przejściu huraganu Irma. Za pomocą dronów i sztucznej inteligencji chcą szybko zlokalizować uszkodzone linie energetyczne.
Firma pomoże pozbawionym prądu mieszkańcom Bonita Springs na Florydzie, gdzie linie energetyczne zostały zerwane. Pracownicy eSmart Systems są już na miejscu ze specjalistycznym sprzętem.
Reklama

Zlokalizują awarie

Głównym zadaniem firmy z Halden będzie odnalezienie miejsc, w których sieć została uszkodzona. Do tego celu użyte zostaną nowoczesne technologie, takie jak drony, które z powietrza monitorować będą zniszczenia.

– Mamy w samochodzie mobilne centrum operacyjne, wyposażone we wszystkie programy i maszyny, które potrzebne są do zidentyfikowania błędów w sieci – powiedział w rozmowie z NRK Knut Johansen, dyrektor firmy eSmart Systems.

Tak wyposażonym samochodem udawać się będą w odpowiednie miejsce i za pomocą dronów zbierać dane, na bieżąco analizowane przez komputery. Jest to o wiele szybsza metoda niż te wykorzystywane wcześniej. Lokalni dostawcy prądu zapowiadają jednak, że całkowite uporanie się ze zniszczeniami może zająć nawet wiele tygodni.

Firma eSmart Systems weszła na amerykański rynek dopiero trzy tygodnie temu i jest to jej pierwsze tak poważne zlecenie w Stanach Zjednoczonych.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas