Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Fala tropikalnych upałów nad Europą. Temperatury w Norwegii przekroczą 30 stopni Aktualności
Maja Zych 25 lipca 2019
11:07

Fala tropikalnych upałów nad Europą. Temperatury w Norwegii przekroczą 30 stopni

Skomentuj
To będzie naprawdę gorący koniec tygodnia nad fiordami - temperatury w wielu miejscach przekroczą 30 stopni. pixabay.com/ kie-ker / Pixabay License
W ostatnich tygodniach pogoda w Norwegii nie do końca sprzyjała odpoczynkowi na plaży i wygrzewaniu się na słońcu. Miłośnicy wysokich temperatur mogą jednak odetchnąć z ulgą – fala tropikalnych upałów, która nadciągnęła nad Europę, nie ominęła też Norwegii. Już wczoraj w wielu miejscach w kraju termometry pokazały nawet 30 ºC.
Wysokie temperatury nad fiordami utrzymają się przynajmniej do soboty, dlatego warto dobrze wykorzystać ten czas i w pełni nacieszyć się promieniami słońca.
Reklama

Będzie gorąco

Już wczoraj w dużej części Norwegii mieszkańcy mogli poczuć przedsmak upałów, które w najbliższych dniach czekają większą część Europy. Aż w 5 miejscach w Trøndelag i Oppland termometry pokazały ponad 30 ºC.
Na podobną pogodę mieszkańcy kraju fiordów mogą liczyć w ciągu najbliższych kilku dni. W czwartek najcieplej będzie w Trondheim, gdzie termometry pokażą 26 ºC oraz w Oslo z temperaturą wynoszącą 25 ºC. Jeszcze cieplej ma być w piątek i sobotę – wtedy najwyższych temperatur mogą spodziewać się mieszkańcy zachodu. W Stavanger termometry mają pokazać 31 ºC, a w Bergen nawet 32 ºC.

Pierwsza tropikalna noc

Wysokie temperatury spodziewane są w Norwegii nie tylko w dzień. Już podczas ubiegłej nocy w wielu miejscach kreski na termometrach nie spadły poniżej 20 ºC. Niemal tropikalnej nocy doświadczyli nawet mieszkańcy północy kraju– w Finnmarku w Båtsfjord termometry pokazały w nocy aż 19,5 ºC.

Uwaga na pożary

Bardzo wysokie temperatury i brak opadów oznaczają też jednak większe ryzyko wystąpienia pożarów. Już w środę w rejonie północnej Norwegii wprowadzono żółty stopień zagrożenia pożarowego, który obowiązywać będzie przynajmniej do niedzieli. Szczególną ostrożność trzeba zachować, organizując ogniska i grille na łonie natury – nawet jedna iskra lub chwilowy brak uwagi mogą mieć bowiem tragiczne skutki.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas