Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Drogowcy ostrzegają: marznący deszcz i śliska jezdnia w wielu częściach kraju Aktualności
Maja Zych 13 grudnia 2019
11:14

Drogowcy ostrzegają: marznący deszcz i śliska jezdnia w wielu częściach kraju

Skomentuj
Oblodzona nawierzchnia może występować też w niektórych miejscach w ciągu dnia. Adobe Stock / licencja standardowa / Denys Kurbatov
Marznące opady deszczu, które wystąpiły w nocy z czwartku na piątek 13 grudnia w południowo-wschodniej części kraju, spowodowały na wielu drogach bardzo trudne warunki do jazdy. Śliska jezdnia była też powodem licznych wypadków, do których doszło na popularnych trasach – m.in. na E6 i E134.
Drogowcy apelują dlatego do kierowców, aby zdjęli nogę z gazu i zachowali szczególną ostrożność.
Reklama

Liczne wypadki

Przez warunki na drogach w nocy i nad ranem doszło już do wielu wypadków z udziałem samochodów osobowych i ciężarowych. Policja poinformowała między innymi o zdarzeniu z udziałem cysterny, która przewróciła się na trasie E6 w okolicy Lillehammer – drogowcy musieli zamknąć obydwa zjazdy w kierunku Strandtorget, co spowodowało utrudnienia w porannym ruchu.

#E6Lillehammer godz. 5:08: Zgłoszenie o cysternie, która przewróciła się na zjeździe do Strandtorget. Kierowca skarży się na ból pleców. Nie ma zgłoszenia o wycieku z przyczepy. Oba zjazdy z E6 do Strandtorget są zamknięte. Otwarte są pasy wjazdowe na E6.

Policja otrzymała też informacje o wielu pojazdach, które przez śliską nawierzchnię wypadły z drogi i trafiły do rowu.

Trzeba zachować szczególną ostrożność

Mimo że drogowcy przewidują, że warunki na trasach w południowo-wschodniej części kraju powinny poprawić się w ciągu dnia, apelują do kierowców, aby zachowali ostrożność – warto przede wszystkim jechać spokojnie i zostawiać większy niż zazwyczaj odstęp między autami.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas