Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Drammen: zmarł mężczyzna dźgnięty nożem. To kolejna ofiara nasilonej przemocy Aktualności
Maja Zych 23 października 2019
11:19

Drammen: zmarł mężczyzna dźgnięty nożem. To kolejna ofiara nasilonej przemocy

2
Skomentuj
Do morderstwa doszło na parkingu w centrum Drammen. Adobe Stock / licencja standardowa / GVS
We wtorek 22 października na piętrowym parkingu Kinogarasjen w Drammen doszło do zabójstwa z użyciem noża – w sprawie morderstwa mężczyzny zatrzymany został 30-kilkuletni członek jego rodziny, który sam oddał się w ręce policji. Ofiarą jest 50-kilkulatek z Tønsberg, który mimo reanimacji służb ratunkowych zmarł w szpitalu.
To kolejny przypadek aktów przemocy w okolicy stolicy Norwegii, do których doszło w ciągu zaledwie kilku dni. Apogeum nastąpiło w Oslo w ostatni weekend, kiedy policja odnotowała aż jedenaście przypadków pobić i napaści.
Reklama

Sprawca jest znany policji

We wtorek około godziny 18:30 policja z rejonu Sør-Øst otrzymała zgłoszenie o ataku z użyciem noża na parkingu piętrowym Kinogarasjen przy Bragernes torg w Drammen. Ofiara to 50-kilkulatek zamieszkały w Tønsberg, który mimo akcji ratunkowej zmarł w szpitalu. Sprawcą okazał się być 30-kilkuletni członek jego rodziny, który sam zgłosił się policję – obecnie jest on oskarżony o umyślne spowodowanie śmierci. Według informacji podanych przez prokurator policyjną Ann Iren Svane Mathiassen mężczyzna był już wcześniej notowany.

#Drammen 18:32 Kinogarasjen Bragernes torg. Zgłoszono pchnięcie nożem. Jeden mężczyzna jest ciężko ranny i otrzymuje pomoc lekarską. Sprawca jest aresztowany. Miejsce zdarzenia zostanie odgrodzone. Sprawa będzie aktualizowana

Na ten moment prowadzone jest szeroko zakrojone dochodzenie taktyczne i techniczne, m.in. trwa zabezpieczanie śladów oraz materiałów dowodowych. Do czasu poinformowania wszystkich najbliższych ofiary policja nie chce podawać więcej szczegółów.

Coraz więcej przypadków przemocy

W ostatnim czasie w norweskich miastach obserwuje się gwałtowny wzrost przestępczości i aktów przemocy – sytuacja jest wyjątkowo poważna w Oslo, co pokazują m.in. zdarzenia z ubiegłego weekendu. Zaledwie w ciągu trzech dni doszło tam do aż 11 przypadków agresji na ulicach – policja podała, że na początkowym etapie badania spraw wszystkie zdają się być niesprowokowanymi aktami przemocy, w których ofiary odniosły rany i obrażenia ciała. Aresztowani to zazwyczaj młodzi ludzie w wieku od kilkunastu do 30 lat – wśród nich wielu chłopców poniżej 18 roku życia.

Wczoraj w Oslo doszło też do uprowadzenia karetki pogotowia przez uzbrojoną parę Norwegów, którzy podczas ucieczki potrącili kilku przechodniów – w tym kobietę i wózek z dwójką dzieci. Obecnie policja bada sprawę i przesłuchuje sprawców – kobietę i mężczyznę – aby ustalić motyw ich działania.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Solomun .
Solomun . 23-10-2019 19:31

Jest napisanie ze z jego rodziny! To był jego Wujko,

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
55555555 55555555
55555555 55555555 23-10-2019 18:07

A wszyscy to Europejczycy.....Wschodni... a nie nie napisali ... no to na pewno Norwedzy

17
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas