Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Deszczowy rekord w Bergen. Takich opadów nie było od dwudziestu lat

i.jaruszewska@gmail.com

02 sierpnia 2016 10:52

Udostępnij
na Facebooku
Deszczowy rekord w Bergen. Takich opadów nie było od dwudziestu lat

Przez cały lipiec w Bergen było tylko pięć dni, w których nie padał deszcz. fotolia.com - royalty free

W Bergen minął najbardziej deszczowy lipiec od przeszło dwudziestu lat. Niestety, pogoda w przyszłym tygodniu nadal nie będzie łaskawa dla bergeńczyków. Gdzie to słońce?

Rekordowy lipiec

Jak podaje meteorolog Bente Wahl w stacji obserwacyjnej Florida, w Bergen zanotowano największe opady deszczu od przeszło dwudziestu lat.

Przeciętne opady deszczu w lipcu wynoszą 148 mm/m². W tym roku w Bergen spadło aż 263,7 mm/m² opadów. Dzięki temu pobity został ostatni rekord sprzed ponad 20 lat – w 1995 roku spadło 247,6 mm/m² opadów. Tylko raz w historii, w 1970 roku, było jeszcze więcej deszczu – 297,1 mm/m².

W Vestlandet dużo pada przez cały rok, jednak w te wakacje pogoda jest wyjątkowo brzydka. W całym lipcu w Bergen było tylko pięć dni, w których deszcz nie padał.

Deszczowa przyszłość

Niestety nie jest pewne, czy opady ustaną w najbliższej przyszłości. Prawdopodobnie w tym tygodniu będzie padać nadal.

– Taki stan pogody nadal się utrzyma. Przez najbliższe dni będzie deszczowo, a słońce pojawi się tylko na krótkie momenty. Środa ma być najładniejszym dniem tygodnia. Temperatura może dochodzić do 20 stopni Celsjusza. Później jednak ma znów padać. Nie zanosi się na to, żeby wyż atmosferyczny miał się ustabilizować – mówi meteorolog Martin Granerød.

Gdzie to słońce?

– W lipcu tego roku temperatura w Norwegii była nieco wyższa niż przeciętnie. W porcie lotniczym Svalbard było np. trzy stopnie powyżej średniej – mówi Bente Wahl.  

Mimo to ciągłe deszcze bywają mączące, a mieszkańcy wyrażają swoje niezadowolenie z powodu pogody. Rekord rekordem, ale z pewnością bergeńczykom przydałaby się odrobina słońca, które mogłoby rozchmurzyć ponure nastroje.
Gość
Wyślij

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram