Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czarna niedziela w Europie: najwięcej zgonów od wybuchu epidemii koronawirusa Aktualności
Emil Bogumił 16 marca 2020
08:00

Czarna niedziela w Europie: najwięcej zgonów od wybuchu epidemii koronawirusa

Skomentuj
W Norwegii, w niedzielę nie odnotowano nowych ofiar śmiertelnych.
Włochy, Hiszpania i Francja odnotowały w niedzielę rekordowy bilans zgonów osób zarażonych koronawirusem. W ciągu jednego, tylko w tych trzech państwach, przybyły 494 ofiary śmiertelne. W Norwegii liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 145 przypadków.
W państwach Unii Europejskiej sytuacja najgorzej przedstawia się we Włoszech. Tylko w niedzielę odnotowano tam 368 zgonów. Niechlubny rekord pobiły Hiszpania i Francja, w których liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 97 i 29 przypadków. Wyrazy wsparcia spływają do Włoch z całego świata.
Niedzielne statystyki wyglądają dramatycznie również w pozostałych europejskich państwach. 14 nowych zgonów zanotowano w Wielkiej Brytanii. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wynosi 6 523. Sytuacja najgorzej przedstawia się w Chinach – 3217 ofiar – oraz we Włoszech – 1809 ofiar. Wysoką liczbę zgonów odnotowały również Iran (724), Hiszpania (292) Francja (127), Korea Południowa (75), Stany Zjednoczone (69) oraz Wielka Brytania (35).

COVID-19 w kraju fiordów

W Norwegii, w niedzielę nie odnotowano nowych ofiar śmiertelnych. Liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła o 145. Najwięcej spośród 1256 przypadków wykryto w okręgu Viken (340) oraz w Oslo (281)  i Rogaland (155). W całym państwie potwierdzono 3 zgony spowodowane COVID-19.

Jak informuje FHI (Norweski Instytut Zdrowia Publicznego), liczba zarażonych w Norwegii może być większa od tych, którzy przedstawieni są w statystykach. Obecnie testowani na obecność koronawirusa są jedynie pacjenci z objawami oraz osoby należące do ważnych grup zawodowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas