Dwa kalendarze w cenie jednego!

Kup teraz

Ostatnie sztuki!

Aktualności

Coraz trudniejsza sytuacja w Polsce i Norwegii: nowa mapa zakażeń w Europie

Emil Bogumił

12 listopada 2021 10:01

Udostępnij
na Facebooku
1
Coraz trudniejsza sytuacja w Polsce i Norwegii: nowa mapa zakażeń w Europie

Coraz większy odsetek zakażeń odnotowywany jest w niemal każdym regionie Europy. /zdjęcie poglądowe, Fot. Pixabay

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) zaktualizowało mapę przedstawiającą sytuację epidemiczną na kontynencie. Coraz więcej regionów zaznaczono w niej na ciemnoczerwono. Oznacza to, że kolejne obszary muszą zmierzyć się z najwyższą, mierzoną wskaźnikami, liczbą zakażeń koronawirusem.
Reklama
Do dwóch dotychczasowych województw oznaczonych na bordowo – podlaskiego i lubelskiego – dołączyło mazowieckie. Tym samym kolorem oznaczono także jeden z norweskich okręgów – Troms og Finnmark, który w zestawieniu dołączył do Oslo. W ciągu ostatnich dwóch tygodni średnia liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekroczyła na tych obszarach 500 przypadków. 

Pozostałe regiony Polski i Norwegii opisano kolorem czerwonym. Liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, w ujęciu dwutygodniowym, waha się w nich od 200 do 499. Wyjątkiem jest Vestfold og Telemark, jedyny okręg kraju fiordów oznaczony na żółto.
Mapa ECDC zaktualizowana 11 listopada.

Mapa ECDC zaktualizowana 11 listopada.

Sytuacja epidemiczna wyraźnie pogorszyła się w Niemczech, krajach Beneluksu oraz na Bałkanach. Coraz więcej regionów oznaczono na mapie kolorem ciemnoczerwonym. W porównaniu z aktualizacją z czwartego listopada, czerwonych obszarów przybyło w krajach południowej Europy – Hiszpanii, Francji oraz we Włoszech. 

12 listopada System Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS) po raz kolejny poinformował o liczbie zakażeń przekraczającej dwa tysiące. Do północy służba zdrowia otrzymała 2006 informacji o nowych przypadkach koronawirusa. To największa liczba w kraju fiordów od rekordu odnotowanego 10 listopada. Zarejestrowano wtedy 2126 osób z dodatnim wynikiem testu na COVID-19.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


55555555 55555555

12-11-2021 17:55

No....zima idzie.....

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram