Obniżymy cenę Twojego OC w Norwegii Wyceń ubezpieczenie
Arendal, Egersund i Fredrikstad finalistami konkursu na najbardziej atrakcyjne miasto w Norwegii Aktualności
Iga Jaruszewska 19 kwietnia 2017

Arendal, Egersund i Fredrikstad finalistami konkursu na najbardziej atrakcyjne miasto w Norwegii

Skomentuj
Fredrikstad Fortress wikimedia.org/Chris Nyborg
W państwowym konkursie Attraktiv by 2017, który wyłoni najbardziej atrakcyjne miasta w Norwegii, w gronie finalistów znalazły się: Arendal, Egersund i Fredrikstad. – Finaliści są dobrymi przykładami miast o zrównoważonym rozwoju – powiedział przewodniczący jury Erling Dokk Holm.
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama
18 kwietnia na stronie rządowej pojawił się komunikat, który informuje, że Arendal, Egersund i Fredrikstad będą rywalizować ze sobą o miano najbardziej atrakcyjnego miasta w Norwegii w tegorocznej edycji konkursu Attraktiv by 2017.  Konkurs ma nagrodzić te miejscowości, które najlepiej rozwijają się pod względem: środowiskowym, ekonomicznym i społecznym. Nagroda przyznawana jest przez państwo.
Reklama

Dobre przykłady

Przewodniczący jury Erling Dokk Holm podkreślił, że wszystkie z wyróżnionych miast stanowią wzór do naśladowania:  
– Finaliści są dobrymi przykładami miast o zrównoważonym rozwoju. Dla tych trzech miast wspólny jest ich wkład w centrum miasta i wykorzystywanie ofert kulturalnych i rekreacyjnych, żeby zwiększyć dobre samopoczucie i aktywność. W dodatku jury podkreśliło także budynki mieszkalne i handel w mieście – powiedział Holm.
Czytaj także: Arendal. Norweska kraina reniferów leży... w centralnej Polsce [ZDJĘCIA/VIDEO]

Zwycięzcę poznamy w czerwcu

Na początku maja jury odwiedzi trzy miasta finałowe. Nastąpi to przed wyborem zwycięzcy konkursu. W czerwcu  Minister ds. Gmin i Modernizacji, Jan Tore Sanner, wręczy zwycięskiemu miastu nagrodę.
– Prawie 400 osób z całej Norwegii głosowało na swoje ulubione miasto. To pokazuje duże zaangażowanie w rozwój naszych miast. Cieszę się na odwiedziny zwycięzcy w czerwcu – powiedział Sanner.

Finaliści 2016

Przypomnimy, że w 2016 roku o tytuł najbardziej atrakcyjnego miasta rywalizowały: Asker, Bodø i Hammerfest. W pierwszej części głosowania to właśnie te trzy miejscowości otrzymały od Norwegów najwięcej nominacji. Ostatecznie w konkursie zwyciężyło jedank Bodø.
Czytaj także: Asker, Bodø czy Hammerfest – trwa konkurs na najbardziej atrakcyjne norweskie miasto
źródło: regjeringen.no
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas