Zaskakująca oferta Pożyczki z Norwegii Nawet 500 000 NOK Effektiv rente: 14,15%, 100 000kr over 5 år, kost 37 120kr, total kost 137 120kr Poznaj ofertę
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
[ALERT POGODOWY] Huragan Cora w natarciu. Zamknięte drogi i czerwony alarm dla wybrzeża Aktualności
Hanna Jelec 07 stycznia 2018
11:36

[ALERT POGODOWY] Huragan Cora w natarciu. Zamknięte drogi i czerwony alarm dla wybrzeża

2
Skomentuj
Huragan Cora uderzy dziś z największą siłą. YR screenshothttps://www.nrk.no/trondelag/ekstremvaeret-cora-rammer-midt-norge-1.13854839
Huragan Cora 7 stycznia przejdzie nad norweskim wybrzeżem i środkową częścią kraju. Zawieje aż do 162 km/h. W niedzielę NVE wprowadziło najwyższy stopień zagrożenia pogodowego, a Statens vegvesen informuje o zamknięciu wielu dróg. Władze wciąż proszą o zachowanie szczególnej ostrożności. 
Reklama
Zapowiadany od kilku dni huragan Cora 7 stycznia przejdzie nad środkową częścią Norwegii. Wiatr uderzy w wybrzeże, a następnie skieruje się nad centralną część kraju. Norweski Instytut Meteorologii i Departament ds. Dróg Wodnych i Energetyki (NVE) aktualizują ostrzeżenia, a Zarząd Dróg i Transportu (Statens vegvesen) podaje, które drogi zostaną zamknięte z uwagi na zagrożenie pogodowe.

Czerwony alarm dla środkowej Norwegii

7 stycznia nad Norwegią zawieje najsilniej. Według ekspertów podmuchy mogą osiągnąć aż do 162 km/h. Z tego względu NVE wystosowało kolejne ostrzeżenie dla mieszkańców najbardziej zagrożonych regionów.
Według meteorologów NVE najbardziej narażone na skutki huraganu jest właśnie wybrzeże oraz centralna Norwegia – te regiony zostały objęte przez służby bezpieczeństwa „czerwonym alarmem”, najwyższym stopniem zagrożenia pogodowego.

W te obszary uderzy Cora

Cora spowodowała poważne zagrożenie dla wybrzeża Norwegii już około godziny 5. Huragan rozwijał się na Morzu Norweskim, by następnie uderzyć z wielką siłą w zachodnią część kraju. Już około godziny 8 silny wiatr miał nadciągnąć nad Møre og Romsdal. W ciągu dnia Cora skieruje się w stronę Trøndelag. Tutaj podmuchy sięgną do 45 m/s.

Poważnie zagrożone są również Sogn og Fjordane i Helgeland. Na baczności powinni mieć się także mieszkańcy Buskerud, Oppland i Hedmark. W niedzielę wiatr zawieje tu z siłą do 25 m/s.

Zamknięte drogi i nowe ostrzeżenia

NVE prosi o ostrożność i przypomina, że podróż samochodem może być bardzo utrudniona. Mieszkańcy terenów górskich z południowej Norwegii powinni spodziewać się utrudnień na trasach, a drogi z terenów objętych czerwonym alarmem mogą zostać całkowicie zamknięte.
Służby bezpieczeństwa podkreślają, by mieszkańcy zagrożonych regionów nie narażali się bez potrzeby i nie wychodzili z domów podczas najsilniejszego wiatru. Komunikaty i ostrzeżenia będą pojawiać się na bieżąco na stronie Statens vegvesen, NVE i w serwisach informacyjnych.
O huraganie informują na bieżąco norweskie dzienniki i serwisy pogodowe.
O huraganie informują na bieżąco norweskie dzienniki i serwisy pogodowe. NRK screenshot/Arild Opdal
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas