Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Załamanie pogody w kraju fiordów: przydadzą się parasole i ciepłe ubrania Aktualności
Monika Pianowska 21 maja 2019
12:33

Załamanie pogody w kraju fiordów: przydadzą się parasole i ciepłe ubrania

Skomentuj
W niektórych okręgach może spaść nawet 15-20 mm deszczu w ciągu godziny. fotolia.com/ royalty free
Kto już zdążył przestawić się na tryb letni, z pewnością będzie rozczarowany najnowszymi prognozami pogody w Norwegii. Według informacji Instytutu Meteorologicznego nie dość, że w całym kraju nastąpi ochłodzenie, można się spodziewać intensywnych opadów. Norweski Urząd ds. Dróg Wodnych i Energetyki (NVE) ostrzegł w związku z nimi przed lawinami i powodziami. 
Zmiany dadzą się odczuć szczególnie od wtorkowego wieczoru. Wówczas m.in. w okręgach Telemark, Buskerud oraz częściowo Oppland i Akershus może spaść nawet 15-20 mm deszczu w ciągu godziny.
Reklama

Żółty poziom zagrożenia

W ciągu najbliższych kilku dni temperatura w Norwegii będzie stopniowo spadać, ponadto szczególnie we wtorek i środę poza cieplejszymi ubraniami przydadzą się parasolki. Wówczas w regionach zlokalizowanych na wschód od pasm górskich (østafjells), czyli w centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej części kraju, w związku z intensywnymi opadami deszczu, ogłoszono żółty alarm. NVE ostrzega, że należy liczyć się z możliwością wystąpienia zarówno osuwisk, jak i podtopień. Poza obfitym deszczem na podniesienie poziomu i nurtu rzek wpłynie również śnieg topniejący w górach.

W Telemarku, Buskerud, a także części okręgów Oppland i Akershus we wtorek i środę Instytut Meteorologiczny spodziewa się 15-20 mm deszczu w ciągu godziny. Na pocieszenie synoptycy dodają, że nie zanosi się na silniejsze podmuchy wiatru.
Poniżej na mapie obszary, w których zapowiada się najwięcej opadów:
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas