Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Aktualności

Wirtualne Stavanger – weź udział w projektowaniu centrum swojego miasta

agnieszka.kujawa@mojanorwegia.pl

14 września 2016 13:16

Udostępnij
na Facebooku
 Wirtualne Stavanger – weź udział w projektowaniu centrum swojego miasta

screenshot/Minecraft

Jak wyglądałoby miasto, gdyby pozwolić mieszkańcom je zaprojektować? Urzędnicy ze Stavanger postanowili się tego dowiedzieć. Od tej pory najmłodsi mogą sami proponować własne rozwiązania architektoniczne, które będą brane pod uwagę przy ustalaniu nowego projektu rozbudowy centrum miasta. Wszystko dzięki popularnej grze komputerowej Minecraft. Projekt jest przede wszystkim skierowany do dzieci, ale mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani.
Gmina ma nowe plany co do kształtu centrum Stavanger. Urzędnicy chcą wprowadzić kilka istotnych zmian. Przede wszystkim miasto ma być bardziej przyjazne pieszym i turystom oraz stawiać na rozwój obszarów przeznaczonych do rekreacji i wspólnych spotkań. Dodatkowo ma powstać więcej obiektów nawiązujących do tożsamości historycznej tego regionu. O szczegółach tych planów możecie przeczytać tutaj.
Zanim jednak konkretne projekty zostaną wprowadzone w życie, urzędnicy chcą poznać zdanie najmłodszych mieszkańców Stavanger i ich pomysły na nowy kształt miasta. Trzeba przyznać, że wybrali dość oryginalny sposób komunikacji z dziećmi – internetową grę, dzięki której można budować swoje własne światy złożone z sześciennych bloków.

Wirtualne miasto

Już od zeszłego tygodnia uczniowie ze szkół Storhaug, Kampen i Våland włączyli się w wirtualne projektowanie centrum Stavanger. Pomocnym narzędziem okazała się popularna gra internetowa – Minecraft. Po podłączeniu do specjalnie na tę okazję założonego serwera, można zobaczyć Stavanger w minecraftowej wersji... i zaproponować własne zmiany.

– Wirtualna wersja miasta pozwoli mieszkańcom lepiej zrozumieć zmiany, które chcemy wprowadzić. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli mogą zaproponować nowe rozwiązania, dać znać co myślą o projekcie oraz wprowadzać własne poprawki – czytamy na oficjalnej stronie gminy.

Jak włączyć się do wspólnego budowania? Wystarczy dostęp do komputera i internetu. Po wejściu na stronę, gdzie można grać w Minecrafta należy podłączyć się do serwera o nazwie „stavanger.spillvert.no”. Po wprowadzeniu swoich zmian najlepiej zrobić zrzut ekranu i wysłać go na adres: tor.brynjar.welander@stavanger.kommune.no. Do zabawy mogą się wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek. Akcja potrwa do 30.09.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok