Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Tyle co ci płacą za te godziny to miałem w 2006. A wszystko w Norwegi podrożało. Do Polski nie masz po co wracać, bo w PL jak płacili 8 -10 złociszy na godzinę tak dalej płacą. A ceny poszły procentowo więcej niż w Norwegi. Masz po prostu przeyebane przez te długi. Gdyby nie dziecko to bym ci doradził olanie długu z Polski, a tak to lipa. Kobiety są różne , w ostatnim pokoleniu to coraz więcej większego dna i nic nie poradzisz. W oczach mają wyłącznie symbole walut. Żeby miały chociaż od czasu do czasu kurviki , ale skąd. Wyślij w tej sytuacji dziecko do PL do dziadków, bo co zrobić, w budowlance tak wygląda robota. W małej miejscowości oczywiste że nie będzie pracy tylko na miejscu, bo nie ma takiej możliwośći. Mało prawdobodobne czy ktoś cię wkręci na jakąś pracę na stałym miejscu i za większe pieniądze bo i miejscowi i Polacy w N mają listy kolejkowe. I robisz cały czas w jednej firmie i nawet nie zdajesz sobie sprawy przynajmniej na własnej skórze nie przerabiałeś roboty z agencji, kiedy masz wydatki cały czas wydatki a roboty jak na lekarstwo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
Idz do NAV i zloz podanie o "tilsynspenger" - przysluguje osobom samotnie wychowujacym dziecko ktore maja wydatki na opieke ( pokrywa sie 64% wydatkow na przedszkole ).
Przysluguje tobie rowniez utvidet barnetrygd to znaczy kr. 1.940kr .

Zloz podanie rowniez o alimenty - barnebidrag og zaliczke na alimenty tzn. bidragsforskudd.

To sa wszystko swiadczenia z NAV.

W kominie zloz podanie o zmniejszenie oplaty za przedszkole z powodu maluych dochodow.

Pamietaj, ze musisz do wszystkich podan zalaczyc zaswiadczenia o twoich zarobkach ( 3 ostatnie odcinki wyplat ) oraz selvangivelse za 2014 ( juz dostepne elektronicznie ).
Jezeli masz klopoty z jezykiem, nalezy ci sie tlumacz z urzedu w NAV-ie.

www.nav.no/rettskildene/Rundskriv/%C2%A7...rnetilsyn.147934.cms

Co do opieki nas synem to popytaj sie wsrod znajomych - moze ktos zechce popilnowac syna za oplata kiedy jestes w pracy poza miastem.

Skladaj podania o prace osobiscie. Lepsza stala praca w sklepie niz u tego oszusta.

Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
znow 2 strona sie nie otwiera
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 17  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
slawek figiel
(drab)
Wiking
Dzięki bardzo, a w jakim dziale się to załatwia? Jak ostatnio byłem w dziale finansowym bo zalegam z przedszkolem i chciałem aby mi nie naliczali opłat za monit to facet przesunął termin o miesiąc ale jak pytałem o jakieś krótkotrwałe wsparcie ze strony komuny to powiedział że takie rzeczy to w NAVie pytać, zamierzam więc jutro do NAVu podjechać.
Pozdrawiam[/quote]


Witam .
Nie wiem w jakiej kommune jesteście.
Podaje link do srtony.----
/www.baerum.kommune.no/Organisasjonen/Bar...rt-foreldrebetaling/
Przeczytaj uważnie a ten urzędnik to jakiś .......brak słów, pewnie mu się szukać nie chciało.
To jest tłumaczenie.
Poszukiwano go od czasu do czasu może zmniejszyć się od rodziców, zarówno w przedszkolu prywatnym i komunalnych. To całkowite dochody / świadczenia brutto do opodatkowania społeczne przyczyny rodzinne podstawą przetwarzania aplikacji.

Rada gminy w Brum przyjmuje limity dochodów dla zmniejszenia płatności z rodzicami. Te limity dochodów stosuje się do dnia 30.04.2015:

Dochód się 247 NOK brutto 436, - pr. rok = obniżenie o 75% wynagrodzenia.
dochody się 397 NOK brutto 665, - pr. lat = 50% zmniejszenie wynagrodzenia.

Maksymalny limit dla płatności z rodziców jest PLN. 2480 miesięcznie na całej przestrzeni, do jedenastu miesięcy roku, por rozporządzenia na gospodarstwo domowe. Wszelkie koszty / turpenger nie są uwzględniane przy obliczaniu Opłaty obniżone rodzicielskich.

Rodzice ubiegający się o zmniejszenie płatności z rodzicami. Wnioski należy składać do gminy Brum, 1304 Sandvika. Wniosek musi zawierać dokumentację korzyści całkowitych dochodów / zabezpieczenia społecznego rodzinnych. Formularze zgłoszeniowe są dostępne w postaci portalu Gmina Bærum . Decyzja jest wysyłane do rodziców z kopią do przedszkola i stanowi podstawę do obniżenia płatności z rodzicami. Zmniejszony z rodziców nie jest przyznawana z mocą wsteczną.

W każdej potrzebie zmniejszenia płatności z rodzicami po upłynął decyzja, nowa aplikacja z nowej dokumentacji.

Osoby, które korzystają opieki dziennej w Brum, ale kto ma miejsce zamieszkania na inne gminy, również wysyła wniosek do Brum.

Opublikowany 17.06.2008
Ostatnia modyfikacja 07.01.2015
Autor Anne Berit Borgen
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Daniel1978)
Wiking
Tak będę musiał zrobić, wyślę syna na dłuższe wakacje i trzeba będzie to przetrwać. Budowlanka to taka branża że wiele firm ma przestoje, tutaj jest ten plus że praca jest cały czas i raczej będzie. Podpytałem ostatnio gościa od developera i nie wypłacili całej kasy, przelew poszedł dopiero we czwartek, na to szef ściemniał że niby miesiąc wcześniej wypłacił mieszkanie do przodu, ale powiedziałem że wg moich zapisów myli się. Następnego dnia przyznał mi rację i mam mi to wyrównać, chyba jednak mu trochu zależy. W sumie jak wyślę dzieciaka do Polski to jest szansa poduczyć się trochu języka a wtedy powinno być lepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Daniel1978)
Wiking
Satan napisał:
Idz do NAV i zloz podanie o "tilsynspenger" - przysluguje osobom samotnie wychowujacym dziecko ktore maja wydatki na opieke ( pokrywa sie 64% wydatkow na przedszkole ).
Przysluguje tobie rowniez utvidet barnetrygd to znaczy kr. 1.940kr .

Zloz podanie rowniez o alimenty - barnebidrag og zaliczke na alimenty tzn. bidragsforskudd.

To sa wszystko swiadczenia z NAV.

W kominie zloz podanie o zmniejszenie oplaty za przedszkole z powodu maluych dochodow.

Pamietaj, ze musisz do wszystkich podan zalaczyc zaswiadczenia o twoich zarobkach ( 3 ostatnie odcinki wyplat ) oraz selvangivelse za 2014 ( juz dostepne elektronicznie ).
Jezeli masz klopoty z jezykiem, nalezy ci sie tlumacz z urzedu w NAV-ie.

www.nav.no/rettskildene/Rundskriv/%C2%A7...rnetilsyn.147934.cms

Co do opieki nas synem to popytaj sie wsrod znajomych - moze ktos zechce popilnowac syna za oplata kiedy jestes w pracy poza miastem.

Skladaj podania o prace osobiscie. Lepsza stala praca w sklepie niz u tego oszusta.

Powodzenia


Dzięki bardzo,
Barnetrygg przyznali mi miesiąc temu, wypłacili wstecz i jednego dłużnika spłaciłem, teraz mając 1940 co miesiąc będzie lżej. Pytałem w NAV o inne formy pomocy w tym właśnie upust na przedszkole ale dowiedziałem się że to trzeba być 3 lata tutaj a ja dopiero od roku jestem na stałym numerze.
Ciekawi mi sprawa alimentów i muszę się dowiedzieć więcej na ten temat.
Praca w sklepie choć przyjemna i lekka to jednak godziny pracy są problemem, tutaj przynajmniej mam bardzo elastyczny czas pracy i to trochu mnie trzyma. Szef jest jaki jest ale jak ostatnio twardo postawiłem na swoim to następnego dnia powiedział że to ja miałem racje i że mi dopłaci to co brakowało. Przy okazji pokazałem mu systematycznie prowadzone notatki z tym związane i chyba dotarło do niego że nie dam się tak perfidnie okradać
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Daniel1978)
Wiking
drab napisał:
Dzięki bardzo, a w jakim dziale się to załatwia? Jak ostatnio byłem w dziale finansowym bo zalegam z przedszkolem i chciałem aby mi nie naliczali opłat za monit to facet przesunął termin o miesiąc ale jak pytałem o jakieś krótkotrwałe wsparcie ze strony komuny to powiedział że takie rzeczy to w NAVie pytać, zamierzam więc jutro do NAVu podjechać.
Pozdrawiam



Witam .
Nie wiem w jakiej kommune jesteście.
Podaje link do srtony.----
/www.baerum.kommune.no/Organisasjonen/Bar...rt-foreldrebetaling/
Przeczytaj uważnie a ten urzędnik to jakiś .......brak słów, pewnie mu się szukać nie chciało.
To jest tłumaczenie.
Poszukiwano go od czasu do czasu może zmniejszyć się od rodziców, zarówno w przedszkolu prywatnym i komunalnych. To całkowite dochody / świadczenia brutto do opodatkowania społeczne przyczyny rodzinne podstawą przetwarzania aplikacji.

Rada gminy w Brum przyjmuje limity dochodów dla zmniejszenia płatności z rodzicami. Te limity dochodów stosuje się do dnia 30.04.2015:

Dochód się 247 NOK brutto 436, - pr. rok = obniżenie o 75% wynagrodzenia.
dochody się 397 NOK brutto 665, - pr. lat = 50% zmniejszenie wynagrodzenia.

Maksymalny limit dla płatności z rodziców jest PLN. 2480 miesięcznie na całej przestrzeni, do jedenastu miesięcy roku, por rozporządzenia na gospodarstwo domowe. Wszelkie koszty / turpenger nie są uwzględniane przy obliczaniu Opłaty obniżone rodzicielskich.

Rodzice ubiegający się o zmniejszenie płatności z rodzicami. Wnioski należy składać do gminy Brum, 1304 Sandvika. Wniosek musi zawierać dokumentację korzyści całkowitych dochodów / zabezpieczenia społecznego rodzinnych. Formularze zgłoszeniowe są dostępne w postaci portalu Gmina Bærum . Decyzja jest wysyłane do rodziców z kopią do przedszkola i stanowi podstawę do obniżenia płatności z rodzicami. Zmniejszony z rodziców nie jest przyznawana z mocą wsteczną.

W każdej potrzebie zmniejszenia płatności z rodzicami po upłynął decyzja, nowa aplikacja z nowej dokumentacji.

Osoby, które korzystają opieki dziennej w Brum, ale kto ma miejsce zamieszkania na inne gminy, również wysyła wniosek do Brum.

Opublikowany 17.06.2008
Ostatnia modyfikacja 07.01.2015
Autor Anne Berit Borgen
Pozdrawiam[/quote]

Bardzo Ci dziękuję,
Zauważyłem tutaj jeden problem, tutaj na 5 urzędników każdy może powiedzieć co innego i aby coś załatwić szybko i sprawnie to trzeba by prawnika mieć. Tym niemniej spróbuję dowiedzieć się coś więcej, w święta 5 dni wolnego to mogę się dobrze przygotować tak aby mieć większą pewność w urzędzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty

(Daniel1978)
Wiking
czesio2009 napisał:
"w grudniu nie pracowałem zaledwie 4 dni robocze i wypłata 5800, za styczeń było lepiej bo 18 ale luty mimo 200h 11200."

ty masz jakis kontrakt?...co to znaczy "było lepiej" ?...masz stawkę godzinną to chyba prosty przelicznik,dostajesz wogóle loonslipy?zapisz sie do LO i zrób dziadowi koło dupska a nie pierdolisz sie z nim,ogólnie polecam wziąść się za naukę jezyka...powodzenia w walce


Kontrakt mam, dwuletni, nie wpisał stawki godzinowej choć powinien 173, za to wpisał że wynagrodzenie wg kontraktów z developerem. Normy są czasem nie do zrobienia bo od dłuższego czasu są obcinane, np Słowak który pracował 2 lata wstecz wrócił po chorobowym rok temu i przekonany że na mieszkanie jest 200h nie miał zastrzeżeń, ale dowiedział się że teraz za to samo mieszkanie jest 130h, po tym nie pokazał się już więcej w pracy.
Co to takiego loonslipy? LO to związki zawodowe? Nie chciałbym nikomu robić problemów, gość przyjął mnie zupełnie bez doświadczenia, dał mi szanse i było by trochu nie w porządku robić smród. Półki co postawiłem się i przyznał że się pomylił (co miał innego powiedzieć), ma mi w poniedziałek dopłacić. Dzięki wsparciu od osób z forum mam teraz nieco większą pewność siebie co na pewno jest potrzebne.
Z językiem masz 100% racji, jak wyślę dziecko do dziadków to nadrobię trochu zaległości.
Dzięki bardzo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Katarzyna Knor
(katty5424)
Wiking
Możesz zapytać w przedszkolu o gratis barnehage. Jestem samotną mamą i w przedszkolu poinformowano mnie o takiej możliwości. Dostałam dokumenty, wypełniłam i się udało. Też spróbuj. A odnośnie alimentów: złóż w NAVie wniosek. Należy tylko zaznaczyć, że alimenty będą wypłacane przez NAV ( a urząd sobie ściągnie wszystko od byłej żony, jeżeli będzie ona zalegała z płatnościami). Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok