Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Pytanie dotyczące sprawy odszkodowania za niewypłacenie wynagrodzenia. - Norwegia

Czytali temat:
Rafal_ R6 Jacek Duda K MN Ewa Adam boj fra oszlo Eneasz Łodyga Grzegorz Żurek Damian ..... Ole_Nordmann Weronika Harasiuk NatP (814 niezalogowanych)
2 Posty
Weronika Harasiuk
(WeronikaHarasiuk)
Wiking
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki dotyczące tej sprawy.
Pracowałam w 2014 roku dla firmy na umowę zlecenie, która mi nie wypłaciła za ok 1.5 miesiąca pracy. Przy tym miałam legalnie wszystko załatwione. Wysłałam do pracodawcy wezwania do zapłaty zaległego wynagrodzenia. Bez skutku. Następnie zgłosiłam sprawę do Forum Ugodowego zlokalizowanego w gminie niedaleko Bergen. Po udanym spotkaniu, pracodawca nadal nie wypłacił należytego wynagrodzenia. Kolejnym krokiem, który podjęłam było zapłacenie komornikowi za ściągnięcie długu. Po zapłacie za usługi komornika, okazało się, że nie mógł on ściągnąć długu z konta firmy ponieważ wówczas nie mieli oni żadnych dochodów ani majątku. Na tym sprawa się zakończyła i znajduję się w martwym punkcie. Muszę zaznaczyć, że firma ogłosiła bankructwo. Niestety nie wiem jak dawno temu. Byłabym niezmiernie wdzięczna gdybym mogła uzyskać informacje jakie kroki powinnam powziąć względem pracodawcy by odzyskać pieniądze? Oraz jakie działania proponujecie podjąć względem tej firmy?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Weronika
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...w google wpisz nr.organizacyjny firmy ...
...powinno pokazac ją w rejestrze firm które ogłosiły bankructwo...
...tam też bedzie wskazany Syndyk upadłości...
...On Ci powie czy możesz zgłosić jeszcze tę wierzytelność...
...jeżeli Syndyk nie zamknął jeszcze postepowania...
...to masz szanse na uzyskanie wynagrodzenie z Funduszu Gwarancyjnego Nav...
...istnieje też okres przedawnienia roszczeń,więc sprawa jest jak najbardziej pilna...
...powodzenia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Weronika Harasiuk
(WeronikaHarasiuk)
Wiking
Dzięki wielkie za porade!
Kontaktowalam się z syndykiem. Sprawa o bankructwo została cofnięta. Firma nadal działa. Spróbowałam również swoich sił i napisałam komorniczki która wcześniej próbowała ściągnąć dług z konta firmy. Została mi ona przydzielona podczas rozprawy. Póki co brak odzewu. Wiesz może jakie kroki mogłabym jescze podjąć aby sprawiedliwości stało się zadość?

Pozdrawiam serdecznie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...czekaj cierpliwie na odpowiedż Komorniczki...
...jezeli firma dziala dalej i cofnięto postępowanie upadłościowe,to...
...prawdopodobnie doszło do Ugody...
...szanse na odzyskanie wierzytelności są duże...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok