Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

rozliczenie podatku - Norwegia

Czytali temat:
2 Posty

(cubus88)
Wiking
Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie rozliczenia z podatku. Czy w Polsce również mam się rozliczyć z Norwegii?? ponieważ coś tak mówiła kobieta z US bo niby jeszcze pracowałem w firmie w Polsce a potem przyjechałem do Norwegii. Z góry dziękuję za odpowiedź
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
388 Postów
hei!sandokan
(hei!sandokan)
Stały Bywalec
Rozsadek nakazuje rozliczyc sie w PL i NO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Magda Sz
(MagdaSz_)
Wiking
Jeżeli w jednym roku rozliczeniowym masz dochody z Polski i Norwegii to musisz rozliczyć się w Polsce wypełniając Pit 37 na podstawie dokumentu otrzymanego z pracy ( PIT 11). Do PIT 37 musisz dodać załącznik ZG i tam wykazać z przeliczeniem na polską walutę ile zarobiłeś w Norwegii. Polska nie ściąga podwójnego podatku jeżeli pracowałeś w Norwegii, w tym załączniku wykazuje sie tylko wysokośc dochodów z Norwegii. Takie informacje dostałam w Skarbówce. W necie znajdziesz więcej informacji o załączniku ZG i jak go wypełnić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(cubus88)
Wiking
Bardzo dziękuję za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
287 Postów

()
Stały Bywalec
napisał:
Jeżeli w jednym roku rozliczeniowym masz dochody z Polski i Norwegii to musisz rozliczyć się w Polsce wypełniając Pit 37 na podstawie dokumentu otrzymanego z pracy ( PIT 11). Do PIT 37 musisz dodać załącznik ZG i tam wykazać z przeliczeniem na polską walutę ile zarobiłeś w Norwegii. Polska nie ściąga podwójnego podatku jeżeli pracowałeś w Norwegii, w tym załączniku wykazuje sie tylko wysokośc dochodów z Norwegii. Takie informacje dostałam w Skarbówce. W necie znajdziesz więcej informacji o załączniku ZG i jak go wypełnić.
Przelicznik po aktualnym kursie? A jezeli w ciagu nocy ripa spadnie do poziomy 0.58$?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów

(Dader)
Nowicjusz
napisał:Przelicznik po aktualnym kursie? A jezeli w ciagu nocy ripa spadnie do poziomy 0.58$?Nie po aktualnym kursie, tylko po kursie na dzień 31 Grudzień danego roku wg urzędowej tabeli kursów zamieszczonej na stronie NBP. Na przykład, dla 2015 roku obowiązująca tabele to ta:
Tabela nr 254/A/NBP/2015 z dnia 2015-12-31
Pełne dane:
www.nbp.pl/transfer.aspx?c=/ascx/ListABC...mies&navid=archa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
gacek1
(gacek1)
Wiking
Dader napisał:
napisał:Przelicznik po aktualnym kursie? A jezeli w ciagu nocy ripa spadnie do poziomy 0.58$?Nie po aktualnym kursie, tylko po kursie na dzień 31 Grudzień danego roku wg urzędowej tabeli kursów zamieszczonej na stronie NBP. Na przykład, dla 2015 roku obowiązująca tabele to ta:
Tabela nr 254/A/NBP/2015 z dnia 2015-12-31
Pełne dane:
www.nbp.pl/transfer.aspx?c=/ascx/ListABC...mies&navid=archa


tobie kurwo koty szczac prowadzac a nie piosac zlodziej io damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok