Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Działalność gospodarcza - w co inwestować??? - Norwegia

Czytali temat:
Robert Niemiec Agata Dymna Kasia Lech Mateusz Walkowiak Radi Radi AGATA POLAK (4956 niezalogowanych)
5 Postów

(kamson2805)
Wiking
Witam.
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem aby wyjechać z Polski. Nie mówię , że mam tu źle bo bym skłamał. Mam własną działalność gospodarczą ale z racji iż Pan Putin szaleje , muszę się poważnie zastanowić co dalej robić. Do tej pory zajmowałem się hurtowym handlem owoców i warzyw. Kupowałem zarówno z UE jak i z Polski a całość szła na Rosję. W obecnej sytuacji zostałem zmuszony do szukania czegoś nowego.
Mam trochę znajomych w Oslo i pomyślałem że czas na zmiany. Chciałbym otworzyć coś w "normalnym" kraju jakim jest Norwegia. Z tego co zauważyłem to 90% rodaków zajmuje się "budowlanką" w szerokim zakresie tego pojęcia. Nie ukrywam , że dla mnie do nowość...
Osobiście wolałbym coś innego , na początek coś małego.
Znam wszelkie procedury z zakładaniem firmy w Norwegii ( dzięki Novum Consulting ) i wiem co i jak. Szukam jedynie pomysłu co można by otworzyć? Może ktoś ma jakieś propozycje? Mogę ew podłączyć się pod kogoś , jeżeli jest jakiś fajny temat. Ogólnie jestem otwarty na propozycje i pomysły. Niczego nie odrzucam. Mój wstępny limit oceniam na ok 200-250 tys pln. Myślę że coś z takim wkładem można już podziałać.
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje i pomysły. Szczególnie liczę na opinie osób które już trochę dłużej przebywają w Norge
Aaa...co do miasta to też w sumie bez różnicy. Może być Oslo , Trondheim czy coś innego. Jak mówiłem szukam pomysłu.
Jeżeli ktoś ma jakieś konkretne pomysły na ew współpracę to proszę pisać na priv. Jestem czasowy i przylot do Norwegii w każdej chwili , jest bez problemu.
Pozdrawiam.
Kamil.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
tak Kamilu
mam pomysł i proponuje spółkę
jest taki towar, który jest niezwykle chodliwy i bardzo pożądany przez Polonię
nie chodzi broń Boże o żywność, czy polskie owoce, bo Polonia już wie, że są to produkty fałszowane ile się da i ani smaczne, ani wartościowe
jest jednak taki towar, który miał, ma i jeszcze przez kilka lat rozpalał będzie namiętności rodaków
wystarczy popatrzeć na ich fotografie zamieszczane na forum
to są czarne bryle
zakłada je większość cebulaków i buraków, oraz im krzywże nogi tym większe, każda Polka
są oznaką przejścia z zacofania do Nowego Światu
pachną Hollywood
także proponuję otworzyć sieć butików
Modny Polak
oprócz czarnych bryli jeszcze srebrne grube łańcuchy i sygnety
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
tu musimy nastawić się na okres świąteczny, kiedy cała fala będzie zjeżdżać do kraju i będą chcieli sie pokazać
także musimy przemyśleć zatrudnienie artysty malarza
może być jakiś uzdolniony cieśla zbrojarz, co potrafi im wydziargać na łydce róże i bagnet
albo tygrysa na ramieniu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(kamson2805)
Wiking
Interesująca propozycja ale raczej nie dla mnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
z limitem jaki pan dysponuje, czyli przeciętne zarobki robotnika na budowie nie ma co więcej liczyć na jakieś inwestycje
brak historii kredytowej się nakłada
czarno wróżę poza pewną dziedziną dodawania Hollywood Zdziśkom, Jankom i Mnietkom
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(kamson2805)
Wiking
Nie ukrywam ze nie znam stawek jakie są w Norwegii. Co do kapitału to kwestia umowna , jak bedzie trzeba to mozna zwiekszyć ale nie chciałbym na początek ryzykować.
Sama "inwestycja" tez jest ogólnym pojęciem. Chodzi po głowie aby np ściągać do Norwegii owoce , warzywa , ekologiczne produkty z UE. Mam długa historie w handlu w UE i bez problemu mogę dostać towary w termin z wielu krajów. Ale to tylko taka wstępna myśl... Nie wiem czy to by sie przyjęło.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
RAdze dokladnie zapoznac sie z gospodarka Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(kamson2805)
Wiking
Wiem ze to dość ciężki teren jak na nowe działalności. Z tego co sie orientuje to bez polecenia kogoś na miejscu , cieżko bedzie sie utrzymać.
Skoro mój pomysł ma małe szanse no powodzenie to moze ktoś podrzucić cos innego? Co mogłoby sie przyjąć ? Albo moze inaczej... Ile trzeba miec kasy aby pomyśleć a jakimś małym biznesie? Mowię o małym bo nie mam zamiaru brać kredytów w bankach na miliony.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Moge podpowiedizec, w Norwegii wystepuje gospodarka planowana. Do tego, wpierw jedza swoje produkty, a jak braknie to importuja. Bez wiarygodnosci, itp. kredytu nikt nie da. Swoje trzba odpracowac. Aby zaloazyc dzialanosc nie potrzeba pieniedzy, na AS chyba trzeba miec min. 30 tys. W sumie Norwegia jest trudnym rynkiem, bo kupuja i uzywaja to co znaja, a nowinki unikaja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kamson2805 napisał:
Wiem ze to dość ciężki teren jak na nowe działalności. Z tego co sie orientuje to bez polecenia kogoś na miejscu , cieżko bedzie sie utrzymać.
Skoro mój pomysł ma małe szanse no powodzenie to moze ktoś podrzucić cos innego? Co mogłoby sie przyjąć ? Albo moze inaczej... Ile trzeba miec kasy aby pomyśleć a jakimś małym biznesie? Mowię o małym bo nie mam zamiaru brać kredytów w bankach na miliony.

pozostaje wizyta u wróżki
ostatecznie może być cyganka
no bo chyba ktoś o zdrowych zmysłach na tak płytkim rynku nie podsunie myśli o łatwym interesie
możliwym do wykonania dla bez językowego cudzoziemca
człowieka znikąd
takie sztuczki to w USA
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok