Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jednomandatowe Okręgi Wyborcze - Norwegia

1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Zrobiłem wczoraj ciekawy eksperyment.

Ośmiu spotkanym Polakom zadałem pytanie, czy są zwolennikami wprowadzenia JOW i dlaczego tak lub nie. Wszyscy odpowiedzieli ze są absolutnie za, gdyż JOW ukrócą kumoterstwo i dadzą wyborcom pewność, iż wyborca ma coś do powiedzenia.

Następnie poprosiłem, aby każdy własnymi słowami opisał mi, co to jest JOW i jak taka zmiana wpłynęła by na sytuację na nazwijmy to "rynku politycznym" w Polsce. Uzyskane odpowiedzi wprawiły mnie w stan pośredni pomiędzy zwierzęcym przerażeniem a bezmyślnym chichotem osoby obłąkanej. Ze wskazaniem jednak w kierunku szoku i paniki.

Następnie każdemu z rozmówców zaproponowałem iż opiszę mu jeszcze inny system (rzekomo właśnie w tej chwili wymyślony prze zemnie) i i proszę o opinię (oczywiście opisałem zasadę działania JOW). WSZYSCY, podkreślam WSZYSCY stwierdzili, że była by to kompletna katastrofa, absolutne zawłaszczenie władzy przez długie lata przez 2 dominujące partie polityczne, zdeptanie demokracji, kompletne uniemożliwienie mniejszym partiom politycznym zaistnienia na scenie politycznej...

I to tyle o świadomych wyborach dokonywanych przez społeczeństwo. O demokracji, w której głosy 2 przedstawicieli klasy robotniczej warzą dwukrotnie więcej niż jeden głos wykładowcy uniwersyteckiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
WujekJanek napisał:
Zrobiłem wczoraj ciekawy eksperyment.

Ośmiu spotkanym Polakom zadałem pytanie, czy są zwolennikami wprowadzenia JOW i dlaczego tak lub nie. Wszyscy odpowiedzieli ze są absolutnie za, gdyż JOW ukrócą kumoterstwo i dadzą wyborcom pewność, iż wyborca ma coś do powiedzenia.

Następnie poprosiłem, aby każdy własnymi słowami opisał mi, co to jest JOW i jak taka zmiana wpłynęła by na sytuację na nazwijmy to "rynku politycznym" w Polsce. Uzyskane odpowiedzi wprawiły mnie w stan pośredni pomiędzy zwierzęcym przerażeniem a bezmyślnym chichotem osoby obłąkanej. Ze wskazaniem jednak w kierunku szoku i paniki.

Następnie każdemu z rozmówców zaproponowałem iż opiszę mu jeszcze inny system (rzekomo właśnie w tej chwili wymyślony prze zemnie) i i proszę o opinię (oczywiście opisałem zasadę działania JOW). WSZYSCY, podkreślam WSZYSCY stwierdzili, że była by to kompletna katastrofa, absolutne zawłaszczenie władzy przez długie lata przez 2 dominujące partie polityczne, zdeptanie demokracji, kompletne uniemożliwienie mniejszym partiom politycznym zaistnienia na scenie politycznej...

I to tyle o świadomych wyborach dokonywanych przez społeczeństwo. O demokracji, w której głosy 2 przedstawicieli klasy robotniczej warzą dwukrotnie więcej niż jeden głos wykładowcy uniwersyteckiego.


Ja sie nie dziwie. Samodzielne mysle, dociekliwosc, sztuka rozumowania, sztuka czytania i rozumienia tekstu zanika.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Karol.Ky napisał:
WujekJanek napisał:
Zrobiłem wczoraj ciekawy eksperyment.

Ośmiu spotkanym Polakom zadałem pytanie, czy są zwolennikami wprowadzenia JOW i dlaczego tak lub nie. Wszyscy odpowiedzieli ze są absolutnie za, gdyż JOW ukrócą kumoterstwo i dadzą wyborcom pewność, iż wyborca ma coś do powiedzenia.

Następnie poprosiłem, aby każdy własnymi słowami opisał mi, co to jest JOW i jak taka zmiana wpłynęła by na sytuację na nazwijmy to "rynku politycznym" w Polsce. Uzyskane odpowiedzi wprawiły mnie w stan pośredni pomiędzy zwierzęcym przerażeniem a bezmyślnym chichotem osoby obłąkanej. Ze wskazaniem jednak w kierunku szoku i paniki.

Następnie każdemu z rozmówców zaproponowałem iż opiszę mu jeszcze inny system (rzekomo właśnie w tej chwili wymyślony prze zemnie) i i proszę o opinię (oczywiście opisałem zasadę działania JOW). WSZYSCY, podkreślam WSZYSCY stwierdzili, że była by to kompletna katastrofa, absolutne zawłaszczenie władzy przez długie lata przez 2 dominujące partie polityczne, zdeptanie demokracji, kompletne uniemożliwienie mniejszym partiom politycznym zaistnienia na scenie politycznej...

I to tyle o świadomych wyborach dokonywanych przez społeczeństwo. O demokracji, w której głosy 2 przedstawicieli klasy robotniczej warzą dwukrotnie więcej niż jeden głos wykładowcy uniwersyteckiego.


Ja sie nie dziwie. Samodzielne mysle, dociekliwosc, sztuka rozumowania, sztuka czytania i rozumienia tekstu zanika.


Po co myśleć, skoro wszyscy wiedzą...
A zresztą w internecie napisali... nawet link można wkleić...

Jeden człowiek myśli. Dwu ludzi dyskutuje. Ale trzech to już grupa, a grupa wybiera ledera i idzie za nim jak bezmyślne stado baranów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Kamil Kurowski
(kamilpiotr) Online
Nowicjusz
t
Zgłoś wpis
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Jebac Obecna Wladze ot i tajemnica 20%
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów

(5grushek)
Wiking
Moim zdaniem idea JOW-ów nie jest zła, ale w obecnym systemie wprowadzenie ich to kompletna katastrofa i paraliż państwa. JOW-y są dobre przy silnej władzy wykonawczej, np. przy systemie prezydenckim. Słaby organ ustawodawczy jako konsekwencja wprowadzenia JOW-ów (i korupcja idąca za nim) zdecydowanie nie jest złotym środkiem na wszystkie bolączki państwa, jak to przedstawia pan Kukiz. Owszem, idea rozmontowania systemu i odnowy-naprawy państwa jest ok, dlatego głosowałem na Kukiza. Jednak jako polityk nie do końca chyba zdaje sobie sprawę z następstw propozycji które promuje. Zresztą głosujący na Kukiza tak na prawdę głosowali przeciwko obecnej władzy, głosowali za zmianami bo taka jest teraz wola i atmosfera w narodzie. Obecny obóz władzy przypomina stado tłustych kocurów siedzących na dachu. Spoglądają na nas z góry mrucząc z samozadowolenia i myślą że są nie do ruszenia. No to im pokażemy jesienią, że nie są nieśmiertelni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
admin_kamil napisał:
t
Te admin, jak juz testujesz to nie zasmiecaj...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
5grushek napisał:
Moim zdaniem idea JOW-ów nie jest zła, ale w obecnym systemie wprowadzenie ich to kompletna katastrofa i paraliż państwa. JOW-y są dobre przy silnej władzy wykonawczej, np. przy systemie prezydenckim. Słaby organ ustawodawczy jako konsekwencja wprowadzenia JOW-ów (i korupcja idąca za nim) zdecydowanie nie jest złotym środkiem na wszystkie bolączki państwa, jak to przedstawia pan Kukiz. Owszem, idea rozmontowania systemu i odnowy-naprawy państwa jest ok, dlatego głosowałem na Kukiza. Jednak jako polityk nie do końca chyba zdaje sobie sprawę z następstw propozycji które promuje. Zresztą głosujący na Kukiza tak na prawdę głosowali przeciwko obecnej władzy, głosowali za zmianami bo taka jest teraz wola i atmosfera w narodzie. Obecny obóz władzy przypomina stado tłustych kocurów siedzących na dachu. Spoglądają na nas z góry mrucząc z samozadowolenia i myślą że są nie do ruszenia. No to im pokażemy jesienią, że nie są nieśmiertelni.

Tylko że wprowadzenie JOW przed wyborami jesiennymi spowoduje, ze w Parlamencie bedziemy mieli przedstawicieli zaledwie 2 partii, PO i PiS. Przepraszam, jeszcze 2 reprezentantow mniejszości niemieckiej, mandaty zagwarantowane mocą przepisów odrębnych.
Pytaniem jest tylko to, w jakim stosunku PiS i PO rozdzielą te głosy.
W następnych wyborach znowy 100% mandatów poselskich dla PiS i PO...
W następnych... i tak do usranej śmierci.

To tak dla informacji osób które chcą wprowadzenia JOW, gdyż... pragną zmian i mają dosyć patrzenia się od lat na te same gęby w telewizorze.

A pierwszą polityczną ofiarą JOWów padłby Kukiz, ich gorący propagator.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:Tylko że wprowadzenie JOW przed wyborami jesiennymi spowoduje, ze w Parlamencie bedziemy mieli przedstawicieli zaledwie 2 partii, PO i PiS. Przepraszam, jeszcze 2 reprezentantow mniejszości niemieckiej, mandaty zagwarantowane mocą przepisów odrębnych.
Pytaniem jest tylko to, w jakim stosunku PiS i PO rozdzielą te głosy.
W następnych wyborach znowy 100% mandatów poselskich dla PiS i PO...
W następnych... i tak do usranej śmierci.
To tak dla informacji osób które chcą wprowadzenia JOW, gdyż... pragną zmian i mają dosyć patrzenia się od lat na te same gęby w telewizorze.
A pierwszą polityczną ofiarą JOWów padłby Kukiz, ich gorący propagator.
Jakie niebezpieczeństwo niesie "jednomandatowość", o tym przekonały się niektóre miasta, gdzie w ten sposób wybrano prezydentów.
Później, nawet prawomocny skazujący wyrok sądowy, nie był w stanie takiego przestępcę usunąć z zajmowanego stanowiska prezydenta miasta, o ile sam dobrowolnie nie złożył swojego mandatu.
Nie jestem na bieżąco w i z polityką, to nie moje hobby, jednak, nieraz człowiek coś zobaczy, coś tam przeczyta, zweryfikuje i wtedy przeciera oczy z przerażenia, jak został świadomie wmanewrowany w perzynę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
WujekJanek napisał:
Zrobiłem wczoraj ciekawy eksperyment.

Ośmiu spotkanym Polakom zadałem pytanie, czy są zwolennikami wprowadzenia JOW i dlaczego tak lub nie. Wszyscy odpowiedzieli ze są absolutnie za, gdyż JOW ukrócą kumoterstwo i dadzą wyborcom pewność, iż wyborca ma coś do powiedzenia.

Następnie poprosiłem, aby każdy własnymi słowami opisał mi, co to jest JOW i jak taka zmiana wpłynęła by na sytuację na nazwijmy to "rynku politycznym" w Polsce. Uzyskane odpowiedzi wprawiły mnie w stan pośredni pomiędzy zwierzęcym przerażeniem a bezmyślnym chichotem osoby obłąkanej. Ze wskazaniem jednak w kierunku szoku i paniki.

Następnie każdemu z rozmówców zaproponowałem iż opiszę mu jeszcze inny system (rzekomo właśnie w tej chwili wymyślony prze zemnie) i i proszę o opinię (oczywiście opisałem zasadę działania JOW). WSZYSCY, podkreślam WSZYSCY stwierdzili, że była by to kompletna katastrofa, absolutne zawłaszczenie władzy przez długie lata przez 2 dominujące partie polityczne, zdeptanie demokracji, kompletne uniemożliwienie mniejszym partiom politycznym zaistnienia na scenie politycznej...

I to tyle o świadomych wyborach dokonywanych przez społeczeństwo. O demokracji, w której głosy 2 przedstawicieli klasy robotniczej warzą dwukrotnie więcej niż jeden głos wykładowcy uniwersyteckiego.


Nie robilem wczoraj zadnego eksperymentu.

Od kilku lat spotkanym Polakom zadaje pytanie, czy sa zwolennikami Platformy Obywatelskiej,
i dlaczego tak lub nie.Nie wszyscy, ale prawie wszyscy odpowiedzieli ,ze sa absolutnie za,bo Platforma
to bezpieczenstwo ,zgoda,ktora nie robi polityki ,a mosty i drogi buduje.No i w ogole jest w porzo.

Nastepnie poprosilem aby wlasnymi slowami opisali, jak im sie zyje w Polsce pod jej rzadami .
Czesc odpowiedzialo ,ze jest syf ,dziadostwo,zlodziejstwo,lapowkarstwo i w tym kraju zyc sie nie da.
Inna czesc odpowiedziala ,ze ten Kaczynski nie pozwala rzadzacym dokonac potrzebnych zmian.
Wstrzymuje ustawy i podpala Polske i dlatego jest zle i zyc sie nie da.
A poza tym ten Rydzyk w maybachu i te kato-mohery ,ktore go finansuja i w ogole zyc sie nie da.
Na wpomnienie o Macierewiczu wpadaja w amok ,na ich sinych ustach pojawia sie piana i zaczynaja niezbornie wymachiwac rekami i tu juz nawet nikt o zyciu nie mowi.

Nastepnie kazdemu z rozmowcow zaproponowalem ,ze ja opisze system,w ktorym obecnie zyjemy.
Nie wymyslony -tylko rzeczywisty .Mowilem ,ze zyjemy w kraju, gdzie jedna partia (nie dwie),
przez ostatnie lata zawlaszczyla calkowicie wladze na wszystkich szczeblach i we wszystkich dziedzinach w kraju,depta demokracje i przyjete zwyczaje.Np takie jak; oddanie opozycji stanowisk przewodniczacych komisji sejmowych .Uniemozliwia partiom opozycyjnym dzialanie np. blokojac wszystkie ustawy zglaszane przez nia.I ,ze ta partia stworzyla jeden wielki uklad
mafijny ,ktory wykancza wszystkich ,kto nie jest z nim zwiazany.A reakcja ich na moje slowa
byla taka sama, jak twoja -wujek i kilku obecnych na forum lemingow,ze tak mowia tylko mohero-katole od debila Macierewicza.

I to tyle o swiadomych wyborach dokonywanych przez spoleczenstwo.O demokracji ,w ktorej
glosy 2 przedstawicieli MWzDM waza dwokrotnie wiecej niz moj glos.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 40  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok