Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Vaskedame - Norwegia

16 Postów
Moje Wino
(MojeWino)
Wiking
Słyszałam że tu większość pań pracuje w firmach sprzątających lub ma własną działalność w tym kierunku. Podobno zatrudnianie do sprzątania robi się co raz popularniejsze.
Czy lepiej się opłaca własna jednoosobowa działalność czy spółka ?
Bo mam zamiar się tym zająć i nie wiem co lepsze.

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Wiking
Nie mozna jednoznacznie odpowiedziec ktora forma jest lepsza. Wlasciela firmy jednoosobowej nie obowiazuja przepisy o stawkach minimalnych ani o czasie pracy, ale ochrona socjalna nie jest najlepsza. Do zalozenia spolki potrzebny jest kapital co najmniej 30 tys kr, wlasciciel moze byc jednoczesnie pracownikiem i musi przestrzegac przepisow o stawkach minimalnych, czasie pracy i odprowadzac ZUS. To bardzo skrotowo. Kazda firma sprzatajaca musi poza tym miec licencje - otrzymuje sie ja w Arbeidstilsynet.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Moje Wino
(MojeWino)
Wiking
Dziękuję bardzo to dużo mi wyjaśniło. Jestem ciekawa jakie są wymogi do tej licencji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów
Wiking
Zobacz tu na stronie Inspekcji Pracy - sa wszystkie wymagania:www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=234114
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok