Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Justi Justi Ania Rojek Daniel Żak Katarzyna Sz Ewe Wu Tomek... .... rafal gawlik Marek Bartys Krzysiek krzysiek Wojtek oscar grzesiek2 AgnieszkaPawlak Pawelkosiek (7434 niezalogowanych)
571 Postów
helen :)
(pozazycie)
Wyjadacz
baga napisał:

Dlaczego tak się dzieje?
Odpowiedzi znajdują się poniżej w filmach czym jest rodzina i w niej dzieci ...


Postęp po Szwecku 1/3
Dzieci stwierdzają , że nudnym jest mieć tylko jednych rodziców biologicznych, a fajnie jest mieć wiele rodziców i rodzeństwa, gdzie rozwody dają te możliwości




Postęp po Szwedzku 2/3
Kobiecie za nadgorliwość w opiece nad chorym synem, zabrano jej syna, syn w rodzinie zastępczej zmarł. Kobieta wytoczyła procesy Sądowe, lecz nie tylko że straciła dziecko, które zmarło ,to przegrała wszystkie sprawy we wszsytkich Instancjach, gdzie Sąd kobiecie zasądził koszta na kwotę 1,5 miliona koron.
STRACIŁA WSZYSTKO ,TYLKO DLATEGO ,ŻE ZAJMOWAŁA SIĘ CHORYM SYNEM




Postęp po Szwecku 1/3



Poza tematem ,rodzicom za takie nauczanie, zabrano by dzieci, mając świetne podstawy, lecz tu nauczycieli nie zabiorą...

Nauka alfabetu w wydaniu norweskim
scanpress.net/promowane/nauka-alfabetu-wydaniu-norweskim



cyt. Uważam, że to smutne, że rodzice decydują się iść do Facebook zamiast zatelefonowania do nauczyciela. To nie jest sposób na rozwiązanie tych spraw. Wtedy, być może, sprawa została rozwiązana z dobrym śmiechem i przeprosin ze strony nauczyciela.
www.vg.no/nyheter/innenriks/oppvekst/kun...sterkest/a/23316210/


... smutne że rodzin się też nie informuję o planowanym im zabraniu dzieci i się je zabiera ze szkół czy przedszkoli.
Szkoły i przedszkola również nie informują rodziców, a decydują się na informowanie Barneverne, gdzie sprawy wielu rodzin i dzieci ,być może były rozwiązane z samymi rodzicami ,zaś dzieci pozostawione w swoich rodzinach...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
dziękuję,że przypomniałeś ten film ,, Postęp po Szwedzku,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bibi40)
Wiking
Zgadzam sie z "ewuwu".Moja rodzine prubowala szkola zglosic bo syn plakal i byl smutny i dala mnie papiery do podpisania a ja powiedzialam ze musze to dokladnie przeczytac i skonsultowac z mezem.Dalam ten papierek mojej szefowej ktora zadzwonila do szkoly i swoje im powiedziala na ten temat oraz wystawila dobra opinie mojej rodzinie.Niestety szkola nie odpuscila i wyslala nas do PPT dzie pani psycholog-pedagog byla z BV. 2 lata koszmaru -po 2 latach pani psycholog stwierdzila ze nie maja sie czego nas czepiac , ze zrobili wywiad srodowiskowy w srod sasiadowasiedzi przestali odpowiadac dzien dobry,sasiad ktory jest policjantem robil nam wizytacje 2 razy w tyg pod roznymi pretekstamiies mu uciekl,szedl na skruty itd , w pracy itp i ze nie maja na nas haczyka-doslownie tak powiedziala.Raport byl taki ze moje dziecko ma mobbing nie tylko ze strony uczniow ale rowniez nauczycieli i nalezy go przeniesc do innej szkoly od nowego roku szkolnego.Ja nie zwlekajac powiedzialam ze maja dziecko przeniesc juz i ze nie bede czekala az sie rok szkolny skonczy. Dziecko przeniesli i pol roku bylo super, ale od nowego roku oprawce rowniez przeniesli do tej samej szkoly co moje dziecko i nie dosc tego to do tej samej klasy. I znow sie zaczelo pieklo tym razem szkola bez naszej zgody wyslalo zgloszenie do BUP z podpisem lekarza i pielegniarki szkolnej z ktora rozmawialam i powiedziala ze nie rozmawiala z miom synem ani razu tylko dostala papiery od dyrekcji do podpisu .Stety albo niestety jak zostalam o tym poinformowana odrazu do BUP pojechalam.Podanie jeszcze nie doszlo ale co sie okazalo szkola zrobila to bezprawnie bo to rodzice musza isc do lekarza pierwszego kontaktu i prosic o takie skierowanie dla dziecka a nie szkola.To sie we mnie zagotowalo i odrazu spowrotem do pani dyrektor- nie umiala mi dokladnie wyjasnic zaczela sie motac i obciazac pielegniarke.
Poszlismy do BUP i syn wszysciutko opowiedzial wiec pani z BUP zrobila szerokie oczy i ja zatkalo.Zrobilismy wspolne zebranie z pania dyrektor ,nauczycielami,szkolna pedagog,2 panie z BUP i pania pielegniarka -ktora sie nie pojawila bo dobrze zna moja rodzine i byla zmieszana oraz jej bylo glupio za to co zrobila bez zadnej konsultacji z mnami ani z dzieckiem.BUP pytalo nas ,dyrekcje ,nauczycieli, pedagog szkolna-trwalo to przeszlo 2 godz i przynich wydalo opinie ze to wina szkoly skoro wiedziala i miala raport o tym ze ten chlopak byl oprawca w poprzedniej szkole i ze moj syn codziennie zglaszal oraz jego koledzy ze tamten stosuje mobing i znow szkola nic nie zrobila.Dostala szkola nagane a nauczyciel sie zwolnil .Pare dni temu po 8 mc po zakonczeniu sprawy dostalismy znow wezwanie do BUP ale tym razem pogratulowac nam ze jestesmy dobrymi rodzicami oraz powiedzenie ze nasze dziecko nie jest chore psychicznie i nie wystawiono mu zadnej diagnozy oraz ze sprawa zakonczona definitywnie. tylko nas poinformowala ze gdyby znow cos bylo to mamy przyjsc.
Walczylam 3 lata ,3 bite lata bez adwokatow i udalo sie, ale ucierpiala moja psychika oraz ucierpialo na tym moje malzenstwo ktore teraz probuje ratowac.NIE DAJCIE SIE BO JAK ONI WIDZA ZE ZALAMUJEMY RECE I NIE WALCZYMY TO ZACIERAJA RECE.NIE ZNACIE DOBRZE JEZYKA TO WEZCIE TLUMACZA BO WAM SIE NALEZY I TO ZADARMO!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Bolo24)
Wiking
Witam
Pacuje w Norwegi od 8 lat na te święta Bożego Narodzenia bedę musiał zostać w Norwegii i chce przywieżdz tu swoją rodzine ale jak czytam o tym Barnevernet to az sie boje o swoje dzieć .
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
bibi 40 no tak BV nie przyjdzie do rodziny norweskich uczniów którzy są agresywni wobec polskich dzieci znam przypadek gdzie polskiego chłopca kopali, dusili rodzice tego Norwega nie reagowali szkoła robiła pokazowe przeprosiny a po lekcjach to samo gdzie jest BV nie widzi negatywnych skutków wychowania norweskiej rodziny ??Czemu nie reaguje na agresję i dyskryminację w szkołóach?? Bolo 24 nie przywoź rodziny lepiej raz w miesiąc przyjechać do kraju .Odbieranie dzieci tutaj to rosyjska ruletka jak nic nie znajdą to i tak wymyślą powód, wiem, że źle jest tak żyć na odległość, ale wierz mi lepiej tak niż gdyby odebrano wam dzieci nie życzę nikomu tego co przechodzą rodziny tutaj z BV pozdrawiam jeszcze raz obejrzyjcie film ,,Barnevernet polowanie na dzieci ,, na youtube
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
A pani z BV na zdjęciu uśmiechnięta ale nie potrafiła odpowiedzieć na pytania Konsula i Ambasadora a pytania były konkretne min o Konwencję Wiedeńską na mocy której BV ma obowiązek powiadomić polskie władze dlaczego dziecko zostało odebrano gdzie przebywa konsul ma prawo odwiedzać takie dziecko na mocy tej Konwencji dziecko może być odesłane do rodziny zastępczej w Polsce, polskie dzieci po odebraniu ich i umieszczeniu w rodzinie zastępczej muszą mieć kontakt z polskim językiem , kulturą i religią oznacza to ,że dzieci muszą być przyprowadzane do kościoła i na religię. Pani z BV nie potrafiła odpowiedzieć na zadane pytania i czmychnęła szybko . Pierwsza zasada dla rodzin nie dać się zastraszyć zgłosić się szybko do Ambasady o pomoc , w Szwecji działa Nordycki Komitet Praw Człowieka - Nordiska Kommitteen for Manskilga Rattighetter www.NKMR.org pracują tam prawniczki Siv Westerberg i Rubby Harrol -Claesson , Alliance Defending Freedom for Faith For Justice działają na całym świecie pomagają w takich sprawach jak odbieranie dzieci i tam gdzie łamane są prawa człowieka Adwokat Roger Kiska www.ALLIANCEDEFENDINGFREEDOM.ORG Rodacy przekazujcie swoje doświadczenia dalej będzie łatwiej walczyć z łamaniem prawa przez BV oni liczą ,że nie znacie języka, boicie się ale są tutaj prawnicy którzy pomogą wam i rodacy, nie jesteście sami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
z tym Bv to jest innaczej, zobaczcie ile dałnów norwegia naprodukowała, gdzie człowiek sie nie spojrzy to albo ktos na wózku albo pstro w głowie, oni po prostu nie mają sie z kim bzykać, siostry z bracmi wioche obok a takie Bv to lek na to wszytsko, zabierają obcokrajowcom i oddają swoim..jak robin hood
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
FRYDERYK CABALA
(fredicab)
Wiking
DLACZEGO TAKICH RZECZY NIE MA W INNYCH KRAJACH TYLKO W TYM ZACOFANYM I UPOŚLEDZONYM KRAJU? W NIEMCZECH CZY W AUSTRII NIE MA TAKICH PROBLEMÓW.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
aga bandola
(baga)
Wiking
nie wiem jak jest w Austrii ale w Niemczech też odbierają dzieci instytucja nazywa się Jugendamaty to taki niemiecki odpowiednik BV Polacy w Niemczech założyli ,,Międzynarodowe Stowarzyszenie przeciw dyskryminacji Dzieci w Niemczech,, walczą o polskie dzieci i to skutecznie ,, Dwaj chłopcy ,pięcio- i trzylatek nie zostaną odesłani do Niemiec.Tak postanowił Sąd Rejonowy w Bytomiu,odrzucając wniosek w tej sprawie Jugendamatu (urzędu ds dzieci i młodzieży )w Hanowerze Decyzja sądu została przyjęta oklaskami,,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
przestancie straszyc normalnych ludzi tym bv, instytucja jak kazda inna; nie ma polowan na dzieci, sa za to niedouczeni rodzice, ktorzy placza po czasie.
dlaczego nikt nie mowi, ze bv pomaga, daje kase na zimowe ubranka albo placi za prad frajerom, co kase na alk wydali?
jak sie nie podoba tak bardzo w norwegii to polecam strone wizzair, maja tam tanie bilety do cudnej polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok