Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Do rozsądnych mam i tatusiów odpowiecie? - Norwegia

Czytali temat:
Nero Miś Magdalena M... (1606 niezalogowanych)
8 Postów
Sylwia Górska
(SylwiazGor)
Wiking
Kochani już niedługo lecę z synem do męża okolice Asker. I przyznam że odchodzę od zmysłów, a wszystko dzięki pseudo przyjaciołom mojego męża. Już piszę w czym rzecz. Otóż jesteśmy rodzicami bardzo ruchliwego, ale i bardzo gwałtownego dwulatka. Nasz maluch płacze o byle co, krzyczy tupie, kopie, gryzie itp itd. Taki typowy dwulatek awanturnik, za tym małym mankamentem jest bardzo kochanym uczuciowym maluchem... I tu jest pies pogrzebany że tak powiem.... Otóż owi przyjaciele poinformowali mnie że takie zachowanie dziecka w norwegii jest niedopuszczalne. A mój brak reakcji (nigdy nie reaguje po prostu informuje go że mama poczeka aż się uspokoi i czekam czasami bardzo dług nawet do 40 minut) będzie odebrany jako brak troski i krzywda dla dziecka. Mały ma również kłopoty ze snem budzi się ilkakrotne z ogromnym krzykiem - tu postraszyli mnie policją w domu o północy.... A do tego dochodzą kłopoty (wg nich) mieszkaniowe, mamy mieszkanie 50 m (w Polsce mamy 30 i nie ma problemów) i usłyszałam że ktoś tam już nie pamiętam kto może uważać że to nie odpowiednie warunki dla dziecka, maluch będzie miał własną sypialnię łóżko zabawki wydaje i się że wszystko co będzie mu potrzebne ma zapewnione...

BŁAGAM, NA PRAWDĘ BŁAGAM O SKORYGOWANIE TYCH OPINII- RACJONALNĄ OBRAZ SYTUACJI, REAKCJI NORWEGÓW NA MÓJ BRAK REAKCJI-MALUCH POTRAFI BYĆ CZASAMI BARDZO GWAŁTOWNY I ODSTAWIA CYRK. BO JA JUŻ NA PRAWDĘ MAM OCHOTĘ ZREZYGNOWAĆ Z TEJ PRZEPROWADZKI.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
SylwiazGor napisał:
Nasz maluch płacze o byle co, krzyczy tupie, kopie, gryzie itp itd. Taki typowy dwulatek awanturnik, za tym małym mankamentem jest bardzo kochanym uczuciowym maluchem... I tu jest pies pogrzebany że tak powiem.... Otóż owi przyjaciele poinformowali mnie że takie zachowanie dziecka w norwegii jest niedopuszczalne. A mój brak reakcji (nigdy nie reaguje po prostu informuje go że mama poczeka aż się uspokoi i czekam czasami bardzo dług nawet do 40 minut) będzie odebrany jako brak troski i krzywda dla dziecka. Mały ma również kłopoty ze snem budzi się ilkakrotne z ogromnym krzykiem - tu postraszyli mnie policją w domu o północy.... A do tego dochodzą kłopoty (wg nich) mieszkaniowe, mamy mieszkanie 50 m (w Polsce mamy 30 i nie ma problemów) i usłyszałam że ktoś tam już nie pamiętam kto może uważać że to nie odpowiednie warunki dla dziecka, maluch będzie miał własną sypialnię łóżko zabawki wydaje i się że wszystko co będzie mu potrzebne ma zapewnione..
Chyba mowisz dziecku, ze grysc i kopac nie wolno? Jezeli mu tego nie mowisz, to jak dziecko ma wiedziec, ze takie zachowanie jest niewlasciwe?

Kopanie, gryzienie i wycie przez 40 minut normalne nie sa, wiec ludzie beda reagowac. Jezeli syn pojdzie do przedszkola i tak tam sie bedzie zachowywal, to na 100% wezwa was na dywanik, a jak to nie pomoze, to zglosza sprawe dalej. Watpie, ze bedzie to BV, raczej juz PPT (pedagogisk-psykologisk tjeneste).

50 m2 i wlasny pokoj jak najbardziej wystarcza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
zrezygnuj z pseudoprzyjaciol, znajdz nowych!!

bez przesady, dzieci norweskie tez krzycza, tupia nogami i histeryzuja a w nocy nie spia z nadmiaru wrazen


najwazniejsze, zeby w domu nie bylo alkoholu w nadmiarze, dziecko musi byc dopilnowane z matpake, ubrane stosownie do pogody i Ty jako rodzic wykazuj zainteresowanie jesli pojdzie do przedszkola

pilnuj terminow do dentysty, na bilanse itd a nic sie nie zadzieje

osobny pokoj dla dziecka musi byc choc ja znam rodziny, gdzie w 5 osob zyja na 45m2...

wyluzuj bo zwariujesz!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów

(Volda)
Początkujący
Mojemu koledze niedawno zabrali ,przykra sprawa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Sylwia Górska
(SylwiazGor)
Wiking
Tak oczywiści zawsze mówię że nie wolno bo boli... Syn jest diagnozowany u neurologa który twierdzi że przy buncie 2-latka to normalne i trzeba ten okres przejść Sama nie wiem c robić jak powinnam reagować tam. Tutaj czekam aż się uspokoi a później tłumacze i widzę że to działa, ale jak jest w norwegii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Sylwia Górska
(SylwiazGor)
Wiking
Przez najbliższy rok synek nie będzie chodził do przedszkola wolałabym się wstrzymać do 3 roku życia. z alkoholem nie ma problemu bo w ogóle go nie pije. Natomiast mąż pali czy to me stanowić problem, czywiście nie przy dziecku ale jednak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów

(Pablo71)
Początkujący
Bez jaj jakby tak mieli zbierac dzieci za to ze krzycza czy placza to zamiast przedszkoli bylby same domy dziecka Ludzie z jednego przypadku robia regule jesli zabiora to maja naprawde podstawy tego nie Robi sie z marszu wyluzuj kobieto i nie sluchaj innych bierz wszystko na zdrowy rozsadek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
SylwiazGor napisał:
Przez najbliższy rok synek nie będzie chodził do przedszkola wolałabym się wstrzymać do 3 roku życia. z alkoholem nie ma problemu bo w ogóle go nie pije. Natomiast mąż pali czy to me stanowić problem, czywiście nie przy dziecku ale jednak...a co on tam pali
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Sylwia Górska
(SylwiazGor)
Wiking
papierosy nic wiecej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
jak pali to jedynie bedzie bolalo......finansowo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok