Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ile zarabia opiekunka. - Norwegia

31 Postów
Katarzyna K.
(katarzyna87)
Nowicjusz
Czesc dziewczyny mam do Was pytanie czy orientujeccie sie ile zarabia opienku do dziecka. Ma to byc opieka nad rocznym dzieckiem u mnie w domu. Chodzi mi o stawke na godzine. Z gory dziekuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
20-30kr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Ok 40 nok. Ja za dwójke moich maluchow płaciłam 75 nok za godz. Wczesniej też za dwojke Norwegow 3 i 5 lat dostawałam 75 nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów
Agnieszka Morka
(agus8304)
Nowicjusz
to bardzo mało ja mam opiekunke przez Nav zatrudnioną jest umnie 4 godz dziennie i Nav jej płaci 7000 nok miesięcznie plus dojazdy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Ta mała róznica, że płaci Nav, a nie ty sama za swojego portfela. Te 40 nok to są normalne stawki w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
takie są realia. jeśli powiedzmy osoba pracująca za 150nok brutto i do tego musząca dojechać do pracy 20-30km chce zatrudnić opiekunke to ile miałaby jej zapłacić?
sama ma powiedzmy 90nok na godzinę na rękę, po odliczeniu kosztów.
więc nie może zapłacić stówki, nie może też 60-90, bo wtedy nie opłaca się jej pracować
nawet 50 to relatywnie dużo, może lepiej w takiej sytuacji posiedzieć z maluchem, do czasu aż dostanie miejsce w przedszkolu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Ja właśnie oddawałam prawie całą moją wypłate, żeby prace utrzymac. Na szczeście dzieci już od sierpnia chodzą do przedszkola.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
jasne że przez krótki czas może mieć to jakiś sens. z drugiej strony, jeżeli faktycznie się to nie opłaca (a na przedszkole trzeba jeszcze długo czekać) można wziąźć legalnie rok urlopu po skończeniu się Foreldrepenger i nikt nie ma prawa Cię wyrzucić z pracy z tego powodu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wiking
Jasną rzeczą jest,że każdy chce zapłacić najmniej,ale jak była mowa wyżej 20kr to chyba przegięcie!!!Oczywiście wszystko zależy ile godz.dziennie,ja rok temu brałam 30-40 kr a i tak nawet przy stawce 30 kr matce wydawało sie zadużo,wszystko było ok jeśli w gre wchodziło 3-4 godz,ale dłużej to się juz niezgadzało finansowo!Ja rozumiem że dzieczwczyny co sprzataja domki u kogoś niemaja wiele,a jeszcze muszą dojechać,no ale przecież każy chce zarobić!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kessy1 napisał:
Ja rozumiem że dzieczwczyny co sprzataja domki u kogoś niemaja wiele,a jeszcze muszą dojechać,no ale przecież każy chce zarobić!
Interesem pracujacego jest zawsze żądać jak najwiecej, a interesem pracodawcy jest zawsze dac jak najmniej. Jednym slowem nic nowego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok