Sport

Kamil Stoch wśród najlepszych: za nami kolejny sezon Pucharu Świata

Emil Bogumił

28 marca 2021 18:00

Udostępnij
na Facebooku

Największym sukcesem Kamila Stocha był triumf w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Fot. Bobo, OC Planica 2021

Skoczkowie narciarscy zakończyli zmagania w Pucharze Świata 2020/2021. Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej odebrał Norweg Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – zakończył ukończył zmagania na trzeciej lokacie.
Reklama
Halvor Egner Granerud uzbierał w mijającym sezonie 1572 punkty. Nad kolejnym w stawce Niemcem Markusem Eisenbichlerem miał 382 oczka przewagi. Kamil Stoch zakończył pucharową rywalizację z dorobkiem 955 punktów. W najlepszej dziesiątce znaleźli się także siódmy Piotr Żyła oraz ósmy Dawid Kubacki. W sezonie 2020/2021 punktowali także: Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Stefan Hula i Tomasz Pilch.

Drużynowo najlepsi Norwegowie

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów najlepiej zaprezentowali się Norwegowie. Potomkowie wikingów uzbierali 5429 punktów. 691 punktów straty do liderów zanotowali kolejni w stawce Polacy. Biało-czerwoni okazali się lepsi od takich reprezentacji jak Niemcy, Austra, Słowenia oraz Japonia.

Tegoroczna najlepsza reprezentacja sezonu kończy sezon w mieszanych nastrojach. Po nieszczęśliwym upadku ze śpiączki wybudzany jest Daniel-Andre Tande. Według informacji lekarzy z 28 marca, jego stan jest stabilny.
Fani skoków narciarskich mogą teraz odpocząć. Według wstępnych kalendarzy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, zawodnicy powrócą do rywalizacji w lipcu. Pierwsze konkursy LGP zaplanowano 17 i 18 lipca w Wiśle.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram