Ważne informacje dla oczekujących na wynik rozliczenia podatkowego

29.07.2018.
Ważne informacje dla oczekujących na wynik rozliczenia podatkowego
15 sierpnia zostaną rozesłane wyniki rozliczenia podatkowego z drugiej tury. Teraz swój wynik powinni otrzymać podatnicy, którzy składali rozliczenie papierowo. Sprawdź, czy twoje informacje w systemie są aktualne.

Przed nami jeszcze 2 tury rozliczeń

Przypominamy, że, jak co roku, wyniki rozliczenia wysyłane są w trzech turach:
 – pierwsza tura – 27 czerwca,
 – druga tura – 15 sierpnia,
 – trzecia tura – 24 października.
Reklama

Jakie informacje muszą być aktualne?

1. Numer telefonu oraz adres mailowy
Osoby, które rozliczały się elektronicznie przez stronę altinn.no, otrzymają powiadomienie w formie SMS lub w formie wiadomości e-mail z informacją, że wynik rozliczenia jest już dostępny na ich stronie, po zalogowaniu się do Altinna. Sprawdź koniecznie, czy twoje dane kontaktowe są zaktualizowane. Możesz to zrobić na stronie norge.no. Pamiętaj, że aktualny numer telefonu oraz adres mailowy są niezwykle ważne. Bez nich nie uda ci się np. odzyskać hasła do systemu altinn albo zalogować się kodem z SMS-a. 

2. Adres korespondencyjny
Jeżeli rozliczałeś się papierowo, to skatteoppgjør zostanie wysłany do ciebie pocztą, na adres korespondencyjny, który widnieje w systemie. Ponadto na adres zarejestrowany w systemie wysyłane są także czeki ze zwrotem z podatku. Upewnij się, że adres korespondencyjny jest aktualny i że wszystkie dokumenty związane z rozliczeniem podatkowym trafią do ciebie. Jest to istotne zwłaszcza dla tych, którzy nie mieli zarejestrowanego numeru konta bankowego, na który mogliby otrzymać zwrot. Takie osoby otrzymają zwrot właśnie w formie czeku. Musisz wiedzieć, że każdy czek ma swoją datę ważności. Nieaktualny adres może skutkować tym, że nie otrzymasz swojego czeku przed końcem okresu jego ważności. Czeki ważne są kilka tygodni. 

Pocztą mogą przyjść także wezwania do zapłaty niedopłaconego podatku. Nieaktualny adres może skutkować niezapłaceniem niedopłaty podatku w wyznaczonym przez urząd terminie. Nieterminowość w uregulowaniu długu w Skatteetaten skutkuje naliczaniem karnych odsetek. Uniknij tego i zaktualizuj swój adres

Przypominamy, że niedopłacony podatek należy uregulować w następujących terminach:
  Spłata pierwszej raty Spłata drugiej raty
Wynik otrzymany 27 czerwca Do 20 sierpnia Do 24 września
Wynik otrzymany 15 sierpnia lub później W ciągu 3 tygodni od wygenerowania skatteoppgjør W ciągu 8 tygodni od wygenerowania skatteoppgjør

Osoby, które miały niedopłatę do 1000 kr, muszą uregulować podatek w jednej racie, a osoby, które miały niedopłatę 1000 kr lub więcej, mogą to zrobić w dwóch ratach.

Aby uniknąć niedogodności, należy informować urząd o wszystkich zmianach. Zadbaj o to, aby wszystkie informacje, które posiada o tobie urząd, były aktualne. 


Artykuł powstał we współpracy z firmą Multinor.
Zdjęcie frontowe: fotolia.pl/royalty free
Reklama
Osoby mające pytania na temat podatku w Norwegii zapraszamy do kontaktu:

Bezpłatna konsultacja telefoniczna MultiNOR:
pn-pt: 8:00-18:00
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]

Wypełnij formularz w celu rozliczenia podatku w Norwegii
ZAZNACZ WSZYSTKIE
Zapoznałem się z treścią i akceptuję treść Regulaminu [pełna treść]
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, SMS oraz e-mailowy w celu promocji usług MultiNOR oraz jego partnerów związanych w szczególności z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Wyrażam zgodę na otrzymywanie e-mailem informacji handlowych dotyczących świadczenia usług doradczych związanych z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]
Rozlicz się
Wybierając usługi firmy MultiNor trafiasz w ręce profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i znajomością specyfiki rynku norweskiego.
Skontaktuj się z nami:
MojaNorwegia.pl