Kalkulator podatkowy 2018 – sprawdź, jakiego zwrotu możesz się spodziewać w tym roku

20.03.2019.
Kalkulator podatkowy 2018 – sprawdź, jakiego zwrotu możesz się spodziewać w tym roku
Mimo że wstępne rozliczenia podatkowe (skattemeldingi) zostaną wysłane dopiero za 2 tygodnie, już teraz możesz skorzystać z kalkulatora podatkowego, który dla ciebie przygotowaliśmy, a także sprawdzić przybliżony wynik rozliczenia.
Wielu podatników z utęsknieniem oczekuje na sezon rozliczeń podatkowych, ponieważ – jak każdego roku – jest to szansa na uzyskanie wysokiego zwrotu z podatku. Zagraniczni pracownicy w Norwegii  od kilku tygodni sprawdzają przysługujący im status i ulgi podatkowe oraz zbierają potrzebną dokumentację. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, koniecznie zajrzyj TU.

Przewidywany wynik rozliczenia na skattemeldingu

Po otrzymaniu skattemeldingu będziesz miał możliwość sprawdzenia przewidywanego przez urząd wyniku. Nie jest on miarodajny, ponieważ urząd wylicza go na podstawie informacji, które ma obecnie, tj. bez dodatkowych odpisów. Warto więc skorzystać z kalkulatora podatkowego na naszej stronie, który je uwzględni.

To pierwszy kalkulator podatkowy biorący pod uwagę czynniki istotne w statusie pendler, czyli poniesione koszty wyżywienia, zakwaterowania czy podróży. Narzędzie to pozwala również na wyliczenie szacowanego wyniku rozliczenia przy uldze 10%.

Dlaczego nasz kalkulator jest wiarygodny?

Kalkulator znajdujący się na naszej stronie przygotowano, bazując na kalkulatorze podatkowym udostępnionym przez norweski urząd. Dzięki temu masz pewność, że wyliczenia są wiarygodne. Jest to jedyny kalkulator w języku polskim, który uwzględnia wszystkie statusy podatkowe oraz związane z nim ulgi np. odpowiedzi sugerujące status pendler spowodują, że kalkulator uwzględni odpis za mieszkanie, wyżywienie oraz podróże.
Kalkulator nie tylko podaje przewidywany wynik, ale także wymaganą przez urząd dokumentację.
Jeżeli nie byłeś pewien, jakie dokumenty potrzebne są w przypadku statusu, w którym się rozliczasz, nie musisz się tym dłużej martwić. Po wykonaniu kalkulacji otrzymasz maila z listą dokumentów, które musisz przygotować do rozliczenia.
Kalkulator podatku w Norwegii
za 2018 rok wg Skatteetaten
Wybierz rok, dla którego chcesz wykonać kalkulację:
Podaj kwotę całkowitego dochodu w Norwegii za 2018 rok:
kr
Podaj kwotę zapłaconej zaliczki na podatek za 2018 rok:
kr
Okres zatrudnienia w Norwegii w 2018 roku (zaznacz miesiące, w których pracowałeś):
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pracowałem przez cały rok

Dopłata na wyniku kalkulacji?

Jeżeli z wyliczeń kalkulatora podatkowego wyszła ci dopłata podatku, nie martw się. Być może nie uwzględniłeś wszystkich przysługujących ci odpisów lub nie zdawałeś sobie sprawy, że takowe ci przysługują. Jeżeli natomiast jesteś pewien, że nie możesz uwzględnić nic dodatkowego, to dopłata jest zapewne spowodowana nieadekwatną kartą podatkową za rok 2018. W skrócie – zapłaciłeś za mało podatku. Pamiętaj, że karta podatkowa musi być aktualizowana za każdym razem jak jest taka potrzeba: gdy np. straciłeś, zmieniłeś pracę lub dostałeś awans.  


Artykuł powstał we współpracy z firmą Multinor.
Zdjęcie frontowe: fotolia.pl/royalty free
Reklama
Osoby mające pytania na temat podatku w Norwegii zapraszamy do kontaktu

Bezpłatna konsultacja MultiNOR:
pn-pt: 8:00-18:00
Zwrot podatku
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 22-03-2019 17:59

adas1 napisał:
jakiipodatek dostane

Masz w artykule kalkulator to policz.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Onty_Ja_Gabriel_3.
Onty_Ja_Gabriel_3. 22-03-2019 16:11

adas1 napisał:
jakiipodatek dostaneDokładnie taki, jaki wyliczy tobie skatt, a ty ewentualnie, dopiszesz poprawki pomniejszające, o ile będą one zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami podatkowymi.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
adas1
adas1 22-03-2019 15:18

jakiipodatek dostane

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Zmieniony ( 18.07.2019. )
 
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]

Złóż korektę podatku z Norwegii za poprzednie lata.
Wypełnij formularz, a dowiesz się ile możesz zyskać.
Za który rok chciałbyś złożyć odwołanie od podatku?
ZAZNACZ WSZYSTKIE
Zapoznałem się z treścią i akceptuję treść Regulaminu [pełna treść]
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, SMS oraz e-mailowy w celu promocji usług MultiNOR oraz jego partnerów związanych w szczególności z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Wyrażam zgodę na otrzymywanie e-mailem informacji handlowych dotyczących świadczenia usług doradczych związanych z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]
Wyślij
Wybierając usługi firmy MultiNor trafiasz w ręce profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i znajomością specyfiki rynku norweskiego.
Skontaktuj się z nami:
MojaNorwegia.pl