Podatki w Norwegii

Jak rozszyfrować skateoppgjør?

info@multinor.no

23 czerwca 2019 08:00

Udostępnij
na Facebooku
2

Na pierwszej stronie skatteoppgjør znajdują się ogólne informacje o danych podatnika. MultiNOR

Pierwsza tura wysyłki rozliczeń podatkowych odbyła się 20 czerwca i część podatników otrzymała już wyniki rozliczenia podatkowego. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak rozszyfrować skatteoppgjør.
Reklama

1 strona wyniku rozliczenia podatkowego

Na pierwszej stronie skatteoppgjør znajdują się ogólne dane podatnika, jak na przykład jego imię, nazwisko, numer personalny oraz klasa podatkowa. Z racji tego, że od 2018 roku nie ma już możliwości rozliczania się w drugiej klasie podatkowej, każdy podatnik będzie miał pierwsza klasę podatkową. Na pierwszej stronie znajduje się także zarejestrowany w systemie adres korespondencyjny. Jeżeli nie zgadza się on z twoim faktycznym adresem, warto go zaktualizować, aby pisma, które przychodzą tradycyjną pocztą, trafiły do ciebie bez problemu. Poniżej w dokumencie znajduje się informacja o wyniku rozliczenia podatkowego, tj. zwrocie lub dopłacie. Jeżeli zarejestrowałeś numer konta bankowego do zwrotu, będzie to widniało na pierwszej stronie. Tam znajdziesz także informacje o zapłaconej zaliczce na podatek.
1 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør).
1 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør). www.multinor.no

3 strona wyniku rozliczenia podatkowego

Na trzeciej stronie znajdują się szczegółowe informacje o dochodzie oraz uwzględnionych ulgach i odpisach. Warto sprawdzić, czy kwota dochodu widniejąca na trzeciej stronie skatteoppgjør zgadza się z zestawieniami rocznymi od pracodawców, ponieważ mogły zostać naniesione zmiany. W punkcie FRADRAG widnieją informacje o wszystkich zastosowanych odpisach i ulgach, łącznie z odpisem za miesiące pobytu na terenie Norwegii, tj. minstefradragiem. Tam też powinny znaleźć się odpisy za mieszkanie/wyżywienie oraz podróże lub ulga 10%.

Jeżeli w twoim rozliczeniu uwzględnione były pozostałe odpisy, np. odsetki od kredytu, odpis rodzicielski, związki zawodowe lub składki emerytalne, one także powinny znaleźć się w punkcie FRADRAG. Sprawdź, czy urząd uwzględnił wszystkie odpisy, o które wnioskowałeś w odpowiednich kwotach, lub czy nie przyznał ci omyłkowo odpisów, do których nie miałeś prawa. Jeżeli ma wyniku rozliczenia podatkowego znajdziesz błędy, koniecznie złóż korektę podatkową.
3 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør).
3 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør). www.multinor.no
Artykuł powstał we współpracy z firmą Multinor.
Zdjęcie frontowe: Multinor.
Reklama
Osoby mające pytania na temat podatku w Norwegii zapraszamy do kontaktu

Bezpłatna konsultacja MultiNOR:
pn-pt: 8:00-18:00
Zwrot podatku
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


czebotar grzegorz

09-08-2019 15:55

nie dostalem jeszcze zwrotu podatku.jest moze jakas mozliwosc uzyskac date zwrotu podatku.dokladna date

czebotar grzegorz

09-08-2019 15:49

nie dostalem jeszcze zwrotu podatku.jest moze jakas mozliwosc uzyskac date zwrotu podatku.dokladna

Reklama
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]
MojaNorwegia.pl