Jak rozszyfrować skateoppgjør?

23.06.2019.
Jak rozszyfrować skateoppgjør?
Pierwsza tura wysyłki rozliczeń podatkowych odbyła się 20 czerwca i część podatników otrzymała już wyniki rozliczenia podatkowego. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jak rozszyfrować skatteoppgjør.
Reklama

1 strona wyniku rozliczenia podatkowego

Na pierwszej stronie skatteoppgjør znajdują się ogólne dane podatnika, jak na przykład jego imię, nazwisko, numer personalny oraz klasa podatkowa. Z racji tego, że od 2018 roku nie ma już możliwości rozliczania się w drugiej klasie podatkowej, każdy podatnik będzie miał pierwsza klasę podatkową. Na pierwszej stronie znajduje się także zarejestrowany w systemie adres korespondencyjny. Jeżeli nie zgadza się on z twoim faktycznym adresem, warto go zaktualizować, aby pisma, które przychodzą tradycyjną pocztą, trafiły do ciebie bez problemu. Poniżej w dokumencie znajduje się informacja o wyniku rozliczenia podatkowego, tj. zwrocie lub dopłacie. Jeżeli zarejestrowałeś numer konta bankowego do zwrotu, będzie to widniało na pierwszej stronie. Tam znajdziesz także informacje o zapłaconej zaliczce na podatek.
1 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør).
1 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør). www.multinor.no

3 strona wyniku rozliczenia podatkowego

Na trzeciej stronie znajdują się szczegółowe informacje o dochodzie oraz uwzględnionych ulgach i odpisach. Warto sprawdzić, czy kwota dochodu widniejąca na trzeciej stronie skatteoppgjør zgadza się z zestawieniami rocznymi od pracodawców, ponieważ mogły zostać naniesione zmiany. W punkcie FRADRAG widnieją informacje o wszystkich zastosowanych odpisach i ulgach, łącznie z odpisem za miesiące pobytu na terenie Norwegii, tj. minstefradragiem. Tam też powinny znaleźć się odpisy za mieszkanie/wyżywienie oraz podróże lub ulga 10%.

Jeżeli w twoim rozliczeniu uwzględnione były pozostałe odpisy, np. odsetki od kredytu, odpis rodzicielski, związki zawodowe lub składki emerytalne, one także powinny znaleźć się w punkcie FRADRAG. Sprawdź, czy urząd uwzględnił wszystkie odpisy, o które wnioskowałeś w odpowiednich kwotach, lub czy nie przyznał ci omyłkowo odpisów, do których nie miałeś prawa. Jeżeli ma wyniku rozliczenia podatkowego znajdziesz błędy, koniecznie złóż korektę podatkową.
3 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør).
3 strona wyniku rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør). www.multinor.no
Artykuł powstał we współpracy z firmą Multinor.
Zdjęcie frontowe: Multinor.
Reklama
Osoby mające pytania na temat podatku w Norwegii zapraszamy do kontaktu

Bezpłatna konsultacja MultiNOR:
pn-pt: 8:00-18:00
Zwrot podatku
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
czebotar grzegorz
czebotar grzegorz 09-08-2019 15:55

nie dostalem jeszcze zwrotu podatku.jest moze jakas mozliwosc uzyskac date zwrotu podatku.dokladna date

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
czebotar grzegorz
czebotar grzegorz 09-08-2019 15:49

nie dostalem jeszcze zwrotu podatku.jest moze jakas mozliwosc uzyskac date zwrotu podatku.dokladna

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Zmieniony ( 21.06.2019. )
 
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]

Złóż korektę podatku z Norwegii za poprzednie lata.
Wypełnij formularz, a dowiesz się ile możesz zyskać.
Za który rok chciałbyś złożyć odwołanie od podatku?
ZAZNACZ WSZYSTKIE
Zapoznałem się z treścią i akceptuję treść Regulaminu [pełna treść]
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, SMS oraz e-mailowy w celu promocji usług MultiNOR oraz jego partnerów związanych w szczególności z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Wyrażam zgodę na otrzymywanie e-mailem informacji handlowych dotyczących świadczenia usług doradczych związanych z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]
Wyślij
Wybierając usługi firmy MultiNor trafiasz w ręce profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i znajomością specyfiki rynku norweskiego.
Skontaktuj się z nami:
MojaNorwegia.pl