Ile zwrotu podatku za 2017 rok? Najlepiej sprawdzić w kalkulatorze!

05.04.2018.
Ile zwrotu podatku za 2017 rok? Najlepiej sprawdzić w kalkulatorze!

Rozliczenia podatkowe za 2017 rok trwają. Od 4 kwietnia istnieje możliwość złożenia zeznania podatkowego w systemie Altinn/MinID. Ponieważ wielu z Was jest ciekawych, jakiego wyniku podatkowego może się spodziewać w tym roku, przygotowaliśmy specjalny kalkulator podatkowy, który pomoże określić przybliżony rezultat rozliczenia.

Coroczne rozliczenia podatkowe to dla Polaków pracujących w Norwegii bardzo ważny okres. Wysokie zwroty podatku pozwalają na kupno wymarzonej wycieczki lub upragnionego samochodu. To czas, w którym podatnicy skrupulatnie kompletują dokumentację konieczną do prawidłowego rozliczenia podatku i uzyskania dziesiątek tysięcy koron zwrotu podatku. Sprawdzają poprawność hasła do systemu Altinn, zdobywają odpowiednie zaświadczenia i akty z Polski, zbierają potwierdzenia podróży czy podliczają wydatki na czynsz i prąd w Norwegii. 

Dzięki skattemelding możliwe jest sprawdzenie dochodu na wstępnym rozliczeniu podatkowym. 

Rewolucyjny kalkulator podatkowy

Do tej pory w internecie można było znaleźć niedziałające lub zupełnie niemiarodajne kalkulatory zwrotu podatku w Norwegii. Nie brały one pod uwagę kluczowych z punktu widzenia Polaków czynników, takich jak klasa podatkowa czy wielkość odpisów podatkowych. Jednak dziś możliwe jest szacowanie wyniku podatkowego z większą dokładnością dzięki poniższemu kalkulatorowi.


Poznaj kalkulator podatkowy za 2017 rok! 
Kalkulator podatku w Norwegii
za 2018 rok wg Skatteetaten
Wybierz rok, dla którego chcesz wykonać kalkulację:
Podaj kwotę całkowitego dochodu w Norwegii za 2018 rok:
kr
Podaj kwotę zapłaconej zaliczki na podatek za 2018 rok:
kr
Okres zatrudnienia w Norwegii w 2018 roku (zaznacz miesiące, w których pracowałeś):
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Pracowałem przez cały rok

To pierwszy kalkulator podatkowy biorący pod uwagę czynniki istotne w statusie pendler, czyli poniesione koszty wyżywienia, zakwaterowania czy podróży. Narzędzie to pozwala również na wyliczenie szacowanego wyniku rozliczenia przy drugiej klasie podatkowej czy zniżce 10%.
 

Dokumentacja najważniejsza

Należy pamiętać, że przedział zwrotu podatku wyliczany przez kalkulator jest wartością szacowaną. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że nawet najkorzystniejszy wyliczony wynik nie ma żadnego przełożenia na faktycznie uzyskane pieniądze, dopóki podatnik nie skompletuje potrzebnej dokumentacji podatkowej, która zostanie poddana weryfikacji, a następnie załączona do poprawnie wypełnionego Selvangivelse. 

Dopłata to nie koniec świata

Jeśli w wyniku działań na kalkulatorze wyjdzie Ci dopłata podatku, nie przejmuj się. Możliwe, że nie uwzględniłeś poprawnie wszystkich swoich odpisów lub nie masz świadomości, że jeszcze jakieś Ci przysługują. Jeżeli jednak faktycznie rezultatem Twoich kalkulacji jest dopłata, nie jest ona przypadkowa. Prawdopodobnie miałeś potrącane mniejsze kwoty na poczet zaliczek podatkowych, co oznacza, że uzyskiwałeś wyższe wynagrodzenie netto. W rezultacie jednak musisz dopłacić brakującą kwotę należnego podatku.

zdjęcie: fotolia - royalty free

Oblicz zwrot podatku z Norwegii [kalkulator podatkowy]
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Qmulus Krakow
Qmulus Krakow 03-02-2015 11:16

Bo to kalkulator który bierze tylko pod uwagę tych na których można zarobić potem ...

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jon Doe
Jon Doe 03-02-2015 00:09

Widać osób które mają kredyt w Norwegii i jeżdżą do pracy 20km i więcej tez nie ma..

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Karol Pitek
Karol Pitek 02-02-2015 20:46

jakieś to dziwne. kalkulator mnie zapytał czy mam rodzinę i z mojej twierdzącej odpowiedzi wywnioskował że prawdopodobnie jestem pendlerem. hmm...

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jan Kowalski
Jan Kowalski 02-02-2015 20:17

A czemu zarobek roczny ograniczono do 1mln NOK w kalkulatorze?

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Zmieniony ( 06.04.2018. )
 
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]

Wypełnij formularz w celu rozliczenia podatku w Norwegii
ZAZNACZ WSZYSTKIE
Zapoznałem się z treścią i akceptuję treść Regulaminu [pełna treść]
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, SMS oraz e-mailowy w celu promocji usług MultiNOR oraz jego partnerów związanych w szczególności z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Wyrażam zgodę na otrzymywanie e-mailem informacji handlowych dotyczących świadczenia usług doradczych związanych z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]
Rozlicz się
Wybierając usługi firmy MultiNor trafiasz w ręce profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i znajomością specyfiki rynku norweskiego.
Skontaktuj się z nami:
MojaNorwegia.pl