15 sierpnia urząd rozpoczął wysyłkę skatteoppgjør do tych, którzy rozliczali się papierowo. Otrzymałeś już swój wynik?

26.08.2018.
15 sierpnia urząd rozpoczął wysyłkę skatteoppgjør do tych, którzy rozliczali się papierowo. Otrzymałeś już swój wynik?
Osoby, które nie miały dostępu do swojego konta na stronie Altinn.no lub nie chciały rozliczać się elektronicznie, musiały złożyć zeznanie podatkowe w sposób tradycyjny i wysłać wypełniony skattemelding do urzędu drogą pocztową. Te osoby powinny otrzymać wynik rozliczenia podatkowego (skatteoppgjør) w drugiej turze.

Minęło już półtora tygodnia, a ja nadal nie otrzymałem wyniku rozliczenia

Codziennie sprawdzasz swoją skrzynkę pocztową, a skatteoppgjør nadal nie przyszedł? Sprawdź, czy twój adres zameldowania lub adres korespondencyjny podany w systemie jest prawidłowy. Jeżeli wynik rozliczenia podatkowego został wysłany pod nieaktualny adres, do którego nie masz już dostępu, pewnie będziesz musiał udać się do urzędu i poprosić o kopię skatteoppgjør. Aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości, zaktualizuj swój adres. Pamiętaj, że czek ze zwrotem również zostanie wysłany na adres podany w systemie.
Reklama

Otrzymałem wynik i nie jestem zadowolony

Jeżeli wynik twojego rozliczenia podatkowego jest inny, niż się spodziewałeś, może okazać się, że urząd nie wziął pod uwagę wszystkich odpisów, o które wnioskowałeś. Warto dokładnie przeanalizować, co zostało uwzględnione, a co nie, potem dopiero złożyć korektę zeznania podatkowego. Jeżeli natomiast nie złożyłeś zeznania podatkowego lub nie zdawałeś sobie sprawy z dodatkowych ulg i odpisów, które ci przysługują, także możesz złożyć korektę podatkową.

Rozliczałem się papierowo, a więc korektę muszę wysyłać pocztą?

Niekoniecznie. Jeżeli masz dostęp do swojego konta na stronie Altinn.no, istnieje szansa, że będziesz mógł złożyć korektę podatkową elektronicznie.

Mam dopłatę, bo urząd nie uwzględnił ulg, o które wnioskowałem. Chcę złożyć korektę, aby nie płacić niedopłaty podatku.

Nie ma takiej możliwości. W pierwszej kolejności należy ustosunkować się do decyzji urzędu, w tym przypadku zapłacić niedopłatę podatku, a dopiero później złożyć korektę podatkową. Pamiętaj, że otrzymując skatteoppgjør w drugiej turze, musisz zapłacić cały należny podatek (jeżeli wynosi on mniej niż 1000 kr) lub pierwszą ratę (jeżeli niedopłata wyniosła 1000 kr lub więcej) w ciągu 3 tygodni od wygenerowania wyniku rozliczenia podatkowego. Druga rata powinna zostać zapłacona do 8 tygodnia od dnia wygenerowania wyniku rozliczenia podatkowego. Jeżeli więc twój skatteoppgjør został wygenerowany 15.08.2018, pierwszą ratę musisz zapłacić do 05.09.2018 a drugą do 10.10.2018.
Data wygenerowania skatteoppgjør widnieje w prawym górnym rogu.
Data wygenerowania skatteoppgjør widnieje w prawym górnym rogu. MN
Reklama
Osoby mające pytania na temat podatku w Norwegii zapraszamy do kontaktu:

Bezpłatna konsultacja telefoniczna MultiNOR:
pn-pt: 8:00-18:00
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Zmieniony ( 12.09.2018. )
 
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]

Wypełnij formularz w celu rozliczenia podatku w Norwegii
ZAZNACZ WSZYSTKIE
Zapoznałem się z treścią i akceptuję treść Regulaminu [pełna treść]
Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny, SMS oraz e-mailowy w celu promocji usług MultiNOR oraz jego partnerów związanych w szczególności z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Wyrażam zgodę na otrzymywanie e-mailem informacji handlowych dotyczących świadczenia usług doradczych związanych z pobytem i pracą w Norwegii. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć. [pełna treść]
Będziemy przetwarzać Twoje dane na zasadach opisanych w Polityce Prywatności. [pełna treść]
Rozlicz się
Wybierając usługi firmy MultiNor trafiasz w ręce profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem i znajomością specyfiki rynku norweskiego.
Skontaktuj się z nami:
MojaNorwegia.pl