Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

Nazwisko przeszkodą w poszukiwaniu zatrudnienia - Norwegia

Czytali temat:
beata xxx (1530 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Nazwisko przeszkodą w poszukiwaniu zatrudnienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Rafał M.
(moon5)
Wiking
Przypatrzmy się tej tabelce z SSB. 17,4% zatrudnionych w danej grupie firm w 2013 to imigranci. SBB na innych stronach podaje że 1go stycznia 2014 było w Norwegii ok. 760,000 imigrantów, co przy populacji Norwegii ok. 5,100,000 daje nam ok. 15% imigrantów w Norwegii. Czy wniosek jest taki że chętniej zatrudniani są w podanej grupie firm imigranci i osoby których rodzice są imigrantami?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
tabelki..tabelki a prawda jest taka ze jak sie aplikuje na lepsze stanowiska to faktycznie patrza na twoje imie i nazwisko, może na kierowce smieciarki, koparki czy t bany nie trzeba miec norweskiego ale wyzej tak. Mój znajomy zmienił na norweskie i dobrze na tym wyszedł bo jest adwokatem. jedyny zal to rodzina, znajomi z polski itp...pozatym trzeba snakkac płynnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
butterfly :))
(butterfly)
Wiking
Mohammet zawsze dostanie prace albo kase z Navu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
to moge przytoczyc jeszcze jedna mała historie, kiedys pomagałem znajomym z sykemelding na Nav Furuset(ten najbardziej czarny nav w oslo), za chiny nie dało rady dogadac sie z ciapatą bo ona cos tam wymyslałą i jak sie wqurwiłem i zapytałem czy mam sie wysmarować pastą do butów żebyście mi to załatwili to po krótkiej słownej udrece udało sie. Rasizm nie jest tylko ze strony norwegów ale ciapaków, oni uznają sie tutaj za naród wyzszy od bloku wschodniego ale zapominają kto pracuje na ich zasiłki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
maciejko napisał:
Rasizm nie jest tylko ze strony norwegów ale ciapaków, oni uznają sie tutaj za naród wyzszy od bloku wschodniego ale zapominają kto pracuje na ich zasiłki
no patrzcie
cale zycie w omamie spedzilem, ze to
kartel cenowy OPEC
trzymajac ceny ropy na poziomie ksiezycowym dal Norwegom bogactwo i stac ich bylo, aby polaczek rumpe podtarl i posprzatal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Szczerze mówiąc ja problemu nie widzę gdyż:

1. Jeśli ktoś twierdzi, że Norwegowie są rasistami, to proponuję porozmawiać o dyskryminacji z jakimkolwiek człowiekiem o ciemnej karnacji skóry który spędził jakiś czas w Polsce. Albo może inaczej. Jakiś czas temu pojawił się na wp.pl artykuł o tym, że ze względów zarobkowych Ukraińcy chcą przyjeżdżać do Polski. 75% komentarzy było wręcz agresywnych i obelżliwych. Podczas ich czytania odechciało mi się lecieć do Polski na święta. I pomyślałem, że gdyby w Norwegach było choć 5% tego nacjonalizmu i nietolerancji co w nas, to populację Polaków w Norwegii liczyli byśmy dziś nie w setkach tysięcy, tylko góra w zwykłych setkach.

2. Pewne odchylenia oczywiście zawsze będą. To typowo ludzkie zachowanie, że im dana osoba jest podobniejsza do nas, z tym wyższym poziomem akceptacji się spotyka. Kto nie wierzy niech zapyta jakiegoś psychologa. Tak jest na całym świecie, w każdym państwie, cywilizacji, społeczności, grupie... Tak więc mając pretensje do Norwega że woli innego Norwega, de facto mamy pretensje do Matki Natury (w wersji dla osób wierzących do Pana Boga) za to że takim go stworzyła. A do Norwegowi możemy mieć za złe jedynie to, że jest istotą ludzką.

3. Złej tanecznicy przeszkadza rąbek od spódnicy. Znam Polaków którzy ledwo dukają po norwesku, po angielsku niewiele lepiej, ale wszędzie gdzie nie pójdą zawsze spotykają ludzi miłych, sympatycznych i pomocnych. Znam też wiele osób biegle władających norweskim którzy nic nie mogą nigdzie załatwić, bo wszędzie są "dyskryminowani"... Moi Drodzy, urzędnik tez człowiek. Jeśli zaczynasz od uśmiechu i prośby o pomoc, to tę pomoc otrzymujesz. A jeśli na wstępie robisz groźne miny i zanim urzędnik zdąży ci powiedzieć dzień dobry już zaczynasz podniesionym głosem wymieniać co ci się NALEŻY, a co urzędnik MUSI, to nie dziw się że w większości przypadków trafiasz na ludzi niemiłych, nieprzyjemnych i nieużytych...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
"...kiedys pomagałem znajomym z sykemelding na Nav Furuset(ten najbardziej czarny nav w oslo), za chiny nie dało rady dogadac sie z ciapatą bo ona cos tam wymyslałą i jak sie wqurwiłem i zapytałem czy mam sie wysmarować pastą do butów żebyście mi to załatwili to po krótkiej słownej udrece udało sie..."



No nie no Panie Maciejko, szacun, szacun i jeszcze raz szacun... To żeś jej dopiero pokazał prawdziwą kulturę, ciapatej jednej, no nie??? Ale mógłbyś jeszcze napisać, jak ona się strasznie ciebie przestraszyła, jak cała zdrętwiała z przerażenia, gdy pojęła z kim ma zaszczyt rozmawiać. Jak tym inteligentnym tekstem o paście do butów wykazałeś jej, gdzie jest jej miejsce w szeregu, gdy rozmawia z Panem Polakiem...

Proszę Państwa, czy ktoś jeszcze nie rozumie, dlaczego często my Polacy spotykamy się z nieprzyjaznym nastawieniem urzędników??? Kto wiatr sieje, ten burze zbiera, ot i wszystko w temacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
maciejko napisał:
to moge przytoczyc jeszcze jedna mała historie, kiedys pomagałem znajomym z sykemelding na Nav Furuset(ten najbardziej czarny nav w oslo), za chiny nie dało rady dogadac sie z ciapatą bo ona cos tam wymyslałą i jak sie wqurwiłem i zapytałem czy mam sie wysmarować pastą do butów żebyście mi to załatwili to po krótkiej słownej udrece udało sie. Rasizm nie jest tylko ze strony norwegów ale ciapaków, oni uznają sie tutaj za naród wyzszy od bloku wschodniego ale zapominają kto pracuje na ich zasiłki
patrząc na sprawę z punktu widzenia historii to
ciapate już od ponad 6 tysięcy lat mieli wspaniałe królestwa, miasta, cudy świata,poezję, pismo, cyfry arabskie, mapy świata jak chociażby Babilonia, Asyria, Persja, Egipt
a polaczki w tym samym czasie kamieniami w wilki rzucali i krzyczeli uuuuuuuuu
żeby im sarnę odebrać gdzie w puszczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
debilu nawet nie wiesz kiedy zyl Machomet?
wiec o czym ty piszesz?


te twoje ciapaki to powstaly w sredniowieczu i nadal tam sie znajduja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok