Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wyrejestruj swoje auto - Norwegia

8 Postów
neska84 neska84
(neska84)
Wiking
Czy ktoś wie jak wyrejestrowac auto z norwegii. Straciłam prace nie mam nowej i chce wrócić do Polski. Mam auto kupione w norge a chce zarejestrować w polsce. Czy ktoś wie jak to wygląda
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
neska84 napisał:
Czy ktoś wie jak wyrejestrowac auto z norwegii. Straciłam prace nie mam nowej i chce wrócić do Polski. Mam auto kupione w norge a chce zarejestrować w polsce. Czy ktoś wie jak to wygląda Do kiedy masz ważny norweski przegląd auta?
Niemniej i tak całą operację trzeba wykonać w Polsce ponieważ jest to najtańsza opcja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
ty sie juz nie mundruj gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Cycu, w kazdym watku wylewsz ten swoj gnoj. Rzygac sie juz od tego chce Nie mozesz tej swojej chorej krucjaty prowadzic w jednym watku na temat Gabriela, ktory juz zalozyles ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@neska84: Po coz masz wyrejstrowywac auto z Norwegii skoro engangsavgiftu nikt ci nie zwroci. Sprzedaj auto w Norwegii i kup w Polsce bez engangsavgiftu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
neska84 napisał:
Czy ktoś wie jak wyrejestrowac auto z norwegii. Straciłam prace nie mam nowej i chce wrócić do Polski. Mam auto kupione w norge a chce zarejestrować w polsce. Czy ktoś wie jak to wygląda

zielonalinia.gov.pl/Mienie-przesiedlencze-5274

Samochód jako mienie przesiedleńcze

Sprowadzając z państwa trzeciego samochód osobowy jako mienie przesiedleńcze do Wspólnoty należy:

1. W pierwszym urzędzie celnym Wspólnoty (na granicy z państwem trzecim) objąć go procedurą celną tranzytu. Zgłoszenie do procedury tranzytu można złożyć tylko w formie elektronicznej do systemu wspólnotowego NCTS. Procedurę tranzytu należy zakończyć w urzędzie celnym, w którym złożone będzie zgłoszenie celne o dopuszczenie towarów do obrotu ze zwolnieniem z cła.

2. Złożyć w wymienionym urzędzie wypełnione zgłoszenie celne SAD(inaczej: dokument SAD) lub wystąpić o przekazanie sprawy - procedura tranzytu - do innych urzędów celnych na terenie Wspólnoty (tj. do polskiego urzędu celnego). W tym drugim przypadku dokument SAD wraz z załącznikami opisanymi poniżej należy złożyć we właściwym terenowo urzędzie celnym w Polsce.

Do zgłoszenia celnego SAD należy dołączyć:

dokument transakcyjny (faktura, umowa kupna-sprzedaży),
dokumenty pojazdu z kraju pochodzenia (np. Certificate of Title w przypadku importu z USA),
inne dokumenty związane z nabyciem pojazdu będące w posiadaniu importera, które świadczą o użytkowaniu samochodu do celów osobistych przez okres co najmniej 6 miesięcy przed przeprowadzką do Polski (dowód rejestracyjny samochodu).
W praktyce można skorzystać z usług agencji celnej funkcjonującej na granicy oferującej m.in. przesłanie zgłoszenia w formie elektronicznej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1577 Postów
cysiek33
(cysiek33)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok