Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

poraz enty łaczenie rodzin... i becikowe. - Norwegia

Czytali temat:
Agata Dymna (1139 niezalogowanych)
16 Postów
Edith S
(Catia)
Wiking
Czytam znow wszystko od poczatku , kazdy watek kazdą informacje i zaczynam sadzic ze im wiecej czytam tym bardziej glupieje...
Niech ktos mi to łpatologicznie wytlumaczy bo ... moj laptop nie dożyje jutra....

Ale od poczatku ... przylecialam tu w.. pazdzierniku 2013 roku... do Męza ktory
tu juz jest prawie 3 lata... Ma stała prace .
zarejestrowalam sie w UDI w styczniu bo taka date wyznaczono mi ... no ale o tym dyskutowac nie bede .
Mam numer i jestem zarejestrowana... no i teraz tak
Chce zrobic laczenie rodzin ale czy to jest mi potrzebne ?? A teraz pytanie kosmos - Czym tak naprawde jest łaczenie rodzin czy obejmuje tylko osoby bedace w roznych krajach ? Bo ja poniekad przyjechalam do niego ...

Teraz pewnie poleje sie lawina krytyki i soczysta zawisc.. ale uwierzcie mi to jest naprawde zbedne bo chce tylko uzyskac wazne dla mnie informacje.
Jako ze jestesmy malzenstwem od 2013 roku , moj maz jest od 2011 tutaj na legalnej pracy ... Planujemy miec wkrótce dziecko i jak wyglada tu sprawa z Becikowym itd.itd.. bo to pewnie wraca do pytania o łaczenie rodzin ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
To bylas juz w tym UDI, czy jeszcze od stycznia czekasz ?
Jesli bylas, to otrzymalas pewnie registeringsbevis, ktory zostal wydany na podstawie przepisow o laczeniu rodzin. Wiec o co jeszcze Ci chodzi? Urodzdzisz dziecko, to dostaniesz becikowe, chyba, ze sobie wypracujesz wczesniej macierzynski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
Lindemans napisał:
To bylas juz w tym UDI, czy jeszcze od stycznia czekasz ?
Jesli bylas, to otrzymalas pewnie registeringsbevis, ktory zostal wydany na podstawie przepisow o laczeniu rodzin. Wiec o co jeszcze Ci chodzi? Urodzdzisz dziecko, to dostaniesz becikowe, chyba, ze sobie wypracujesz wczesniej macierzynski.


musi mieć pewność czy dostanie to becikowe bo inaczej nie opłaca się robić tego dziecka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Lindemans napisał:
: Urodzdzisz dziecko, to dostaniesz becikowe, chyba, ze sobie wypracujesz wczesniej macierzynski.

Na macierzyński może iść również mąż jeśli partnerka lub żona nie wypracowała go sobie jeszcze. Właśnie pracuje na rocznym vikariacie za Norwega, który poszedł na roczny urlop tacierzynski. Jego małżonka nadal się uczy więc bardziej opłacalne dla nich było aby to on wziął urlop tacierzynski gdyż one nie otrzymalaby jakichkolwiek pieniędzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Edith S
(Catia)
Wiking
anetapolak napisał:

musi mieć pewność czy dostanie to becikowe bo inaczej nie opłaca się robić tego dziecka


a mowilam bez zlosliwosci ? to nie jedna musi sie znalesc co do gryzie a zadnej informacji nie wniesie....
Kobieto nie mam pojecia czy masz dzieczy czy ich nigdy nie bedziesz miec , ale zrobienie dziecka to nie to samo co zrobienie kawy... nie wychodzi za pierwszym razem ... ja czekam az zaskoczy a w miedzy czasie staram sie zrozumiec przepisy tu panujące .... jednym jest dane miec dzieci na zawolanie inni musza o to zawalczyc...

Boze gdyby bylo mniej takich impertyneckich kobiet na tym swiecie bylo by piekniej.... bless you....

roccobarocco napisał :
Lindemans napisał:
: Urodzdzisz dziecko, to dostaniesz becikowe, chyba, ze sobie wypracujesz wczesniej macierzynski.

Na macierzyński może iść również mąż jeśli partnerka lub żona nie wypracowała go sobie jeszcze. Właśnie pracuje na rocznym vikariacie za Norwega, który poszedł na roczny urlop tacierzynski. Jego małżonka nadal się uczy więc bardziej opłacalne dla nich było aby to on wziął urlop tacierzynski gdyż one nie otrzymalaby jakichkolwiek pieniędzy.

O tym nie słyszałam , niestety maz ... ma terminy projektow i jak on tego nie zrobi ... to nikt inny tego nie dokonczy... No ale zobaczymy .

Co do wczesniejszego pytania to , zarejestrowalam sie w styczniu 2130 roku , i mam pozowelenie na pobyt i prace na 5 lat. Czyli dostalam pozwolenie na pobyt na zasadzie "łaczenia rodzin". . . Teraz to zrozumiaam... ciagle sie gdzies przewija to sformułowanie ...

Dziekuje za pomoc wszystkim tu piszącym ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Na 5 lat ?
Teraz juz nie ma 5-letnich pozwolen,a juz tym bardziej na prace (Polacy nie potrzebuja pozwolenia na prace), jest tylko rejestracja pobytu - registeringsbevis. Bezterminowa, czesto mylona z pozwoleniem na pobyt staly.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
Sosia napisał:

niestety maz ... ma terminy projektow i jak on tego nie zrobi ... to nikt inny tego nie dokonczy... [/quote]

złoty człowiek ... sam jeden buduje Norwegię... dbaj o niego żeby nie zaniemógł bo zrujnuje Królestwo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Edith S
(Catia)
Wiking
anetapolak napisał:


złoty człowiek ... sam jeden buduje Norwegię... dbaj o niego żeby nie zaniemógł bo zrujnuje Królestwo
kupić ci maść na ból dupy ? bo chyba cie nie stać.



Anna Bak - maszy racje moj blad , po 5 latach mam mozliwość na przejscie na resydenta permamentnego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
roccobarocco napisał:
Lindemans napisał:
: Urodzdzisz dziecko, to dostaniesz becikowe, chyba, ze sobie wypracujesz wczesniej macierzynski.

Na macierzyński może iść również mąż jeśli partnerka lub żona nie wypracowała go sobie jeszcze. Właśnie pracuje na rocznym vikariacie za Norwega, który poszedł na roczny urlop tacierzynski. Jego małżonka nadal się uczy więc bardziej opłacalne dla nich było aby to on wziął urlop tacierzynski gdyż one nie otrzymalaby jakichkolwiek pieniędzy.


@Roccobarocco, jak już udzielasz informacji, to rób to solidnie, bo potem wychodzą takie historie, że szkoda gadać!

@Sosia, możesz poczytać o tym chociażby tutaj:

www.nyinorge.no/pl/Ny-i-Norge-velg-sprak...sieek-macierzynuski/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
504 Posty
Aneta Polak
(anetapolak)
Wyjadacz
Sosia napisał:
[/quote] kupić ci maść na ból dupy ? bo chyba cie nie stać.

dziewczynko, to na co mnie stać - to ty możesz tylko pomarzyć nie napinaj się tak bo ci żyłka pierdząca pójdzie i wtedy możesz nie doczekać becikowego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -12  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok